Určite nám dáte za pravdu, že aplikácia Gmail patrí medzi najlepších e-mailových kleintov, ktoré si môžete do svojho mobilného zariadenia stiahnuť. Je rýchla, prehľadná a jednoduchá. Jej zabezpečenie už čochvíľa doplní ďalšie vylepšenie.

Gmail dostane novú, veľmi praktickú bezpečnostnú funkciu.

Tvorcovia populárnej e-mailovej aplikácie počas tohto týždňa oznámili, že sa zlepší vďaka prepracovaným bezpečnostným funkciám z balíčka G Suite. Pravdepodobne najvýznamnejšia novinka je možnosť zobrazovať logo spoločnosti priamo v e-maloch, ktoré sa sem bude dať pridať o niečo jednoduchšie.

Na to, aby to bolo možné, musí daná firma prejsť cez špeciálne overenie, o ktoré sa postarali vývojári v AuthIndicators Working Group. Zabráni sa tak akémukoľvek zneužívaniu alebo oklamaniu používateľov (pre ktorých je e-mail určený).

Samotné overovanie správ doposiaľ prebiehalo prostredníctvom systému DMARC. Ten vyžadoval náročné autentifikačné procesy, ktoré by s príchodom novej bezpečnostnej funkcie mali raz a navždy zmiznúť. Gmail začne prichádzať s touto zmenou od konca budúceho týždňa. Uvidíme, kedy sa dostane aj na Slovensko.

Gmail dostane novú, veľmi praktickú bezpečnostnú funkciu.
Gmail dostane novú, veľmi praktickú bezpečnostnú funkciu.

zdroj

Prečítajte si tiež  Pozvánka na Apple Event pre iPhone 15 ukrýva tajomstvo. Všimli ste si to aj vy?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.