Určite nám dáte za pravdu, že aplikácia Gmail patrí medzi najlepších e-mailových kleintov, ktoré si môžete do svojho mobilného zariadenia stiahnuť. Je rýchla, prehľadná a jednoduchá. Jej zabezpečenie už čochvíľa doplní ďalšie vylepšenie.

Gmail dostane novú, veľmi praktickú bezpečnostnú funkciu.

Tvorcovia populárnej e-mailovej aplikácie počas tohto týždňa oznámili, že sa zlepší vďaka prepracovaným bezpečnostným funkciám z balíčka G Suite. Pravdepodobne najvýznamnejšia novinka je možnosť zobrazovať logo spoločnosti priamo v e-maloch, ktoré sa sem bude dať pridať o niečo jednoduchšie.

Na to, aby to bolo možné, musí daná firma prejsť cez špeciálne overenie, o ktoré sa postarali vývojári v AuthIndicators Working Group. Zabráni sa tak akémukoľvek zneužívaniu alebo oklamaniu používateľov (pre ktorých je e-mail určený).

Samotné overovanie správ doposiaľ prebiehalo prostredníctvom systému DMARC. Ten vyžadoval náročné autentifikačné procesy, ktoré by s príchodom novej bezpečnostnej funkcie mali raz a navždy zmiznúť. Gmail začne prichádzať s touto zmenou od konca budúceho týždňa. Uvidíme, kedy sa dostane aj na Slovensko.

- Reklama -
Gmail dostane novú, veľmi praktickú bezpečnostnú funkciu.
Gmail dostane novú, veľmi praktickú bezpečnostnú funkciu.

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here