Google už od nepamäti ponúka jeden z najlepších e-mailových klientov vôbec. Gmail si môžete samozrejme stiahnuť aj ako aplikáciu pre váš iPhone alebo iPad. Teraz dostal aktualizáciu. Okrem menších vylepšení je možné využívať aj funkciu Split View, ktorá doposiaľ nebola dostupná.

Gmail dostal aktualizáciu

Vývojári sa neustále snažia prispôsobovať nám svoje aplikácie tak, aby sa s nimi čo najpohodlnejšie a najefektívnejšie pracovalo. Gmail nie je výnimkou a od svojich tvorcov dostáva novinky, ktoré ocení nejeden používateľ.

Po novom je možné využívať rozšírené možnosti funkcie Split View. Na jednej obrazovke môžete mať otvorený Gmail a na druhej napríklad Kalendár Google. Celkovo by vám to malo uľahčiť robotu v situáciách, kedy si potrebujete napríklad skontrolovať denný plán pred tým, ako odpoviete na maily a potvrdíte čas navrhovaných schôdzok. Jednoduché a veľmi šikovné.

Nová funkcia prináša taktiež možnosť pretiahnuť obrázky z aplikácie Google Fotky do e-mailu bez toho, aby ste museli vypínať či „minimalizovať“ Gmail. Opäť výborný spôsob, ako pracovať jednoduchšie. Vylepšenia sa týkajú predovšetkým iPadu avšak drobné zmeny si užijú aj majitelia iPhonov. Okrem toho vývojári zapracovali aj na lepšej stabilite a energetickej náročnosti. Vďaka tomu bude aplikácia fungovať rýchlejšie, spoľahlivejšie a efektívnejšie. Využívate Gmail na iPhone alebo na iPade?

Gmail dostal aktualizáciu. Čo je nové?
Gmail dostal aktualizáciu. Čo je nové?

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple a The Rock v 3 nových reklamách!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.