Gmail je aplikácia, ktorú pravdepodobne používa väčšina z vás na dennej báze. iOS 13 ponúka rozšírené možnosti s natívnou funkciou (appkou) Súbory, ktorú však Gmail zatiaľ nepodporuje. To by sa malo ale v dohľadnej dobe zmeniť. V Google na tom intenzívne pracujú.

Gmail príde na iOS s dôležitou aktualizáciou, ktorá pridá chýbajúcu funkciu.

Softvérové služby spoločnosti Google bývajú často skoro dokonalé. Niet sa tomu čudovať, veď sú roky vyvíjané. Vždy sa ale nájde niečo, čo nemusí fungovať úplne správne, ideálne alebo čo tu jednoducho chýba.

V prípade Gmailu by to pokojne mohla byť možnosť nahrávania príloh z natívnej aplikácie Súbory, ktorú už bežne používame v operačnom systéme iOS 13. Pokiaľ vás absencia tejto možnosti doteraz hnevala a robila vám problémy, máme pre vás dobré správy. Čoskoro sa tu objaví.

Gmail sa už pripravuje na nový update (alebo vylepšenie na serveroch?), ktorý tento nedostatok vyrieši. Počas písania textu budete môcť kliknúť na ikonku “spony”, vďaka ktorej sa vám na obrazovke zrazu objaví možnosť “Prílohy”. Tu vyberiete ikonku appky “Súbory” a keď na ňu kliknete, automaticky sa dostanete k jej obsahu.

Okrem toho tu bude aj podpora natívnych vyhľadávacích nástrojov. Táto užitočná novinka bude dostupná už čoskoro. Na internete sa hovorí o období do dvoch týždňov, tak uvidíme. Novinka sa objaví na iPhone s iOS ale aj na iPade s iPadOS.

Používate na vašom Apple zariadení Gmail alebo dávate prednosť vstavanej natívnej appke “Mail” či konkurenčným službám? Dajte nám vedieť, čo je pre vás najlepšie na používanie.

Gmail príde na iOS s dôležitou aktualizáciou, ktorá pridá chýbajúcu funkciu.
Gmail príde na iOS s dôležitou aktualizáciou, ktorá pridá chýbajúcu funkciu. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here