V Cupertine kladú veľký dôraz na to, aby bol softvér čo najkvalitnejší a na zariadeniach čo najnovší. Aj preto v krátkom čase po aktualizáciách automaticky ukončujú možnosť, kedy sa môžete vrátiť späť. Presne to firma urobila aj teraz s iOS 13.3. Ak máte problémy s iOS 13.3.1 a musíte počkať až na ďalšiu aktualizáciu.

Apple už nepodpisuje iOS 13.3! Späť sa nevrátite.

Posledná aktualizácia, ktorú si môžete na vaše zariadenie nainštalovať je iOS 13.3.1. Tú Apple vydalo ešte koncom januára, presnejšie pred 2 týždňami. Používatelia mali teda dosť času na to, aby sa s updatom zoznámili a zistili, či ich zariadeniu sedí alebo nie. V prípade, že by to tak nebolo, do dnešného dňa mohli urobiť takzvaný „downgrade“. V súčasnosti to už ale nie je možné. Apple prestalo podpisovať iOS 13.3, ktorý tu bol pred tým. Je to aj z bezpečnostných dôvodov.

Apple včera vydalo iOS 13.3.1. Máte už aktualizáciu?
Apple už nepodpisuje iOS 13.3! Späť sa nevrátite

Netreba si z toho robiť ale ťažku hlavu. Sme si istí, že drvivá väčšina z vás nemá problémy, ktoré by sa ináč v iOS 13.3 nevyskytovali. Ak áno a váš telefón to zásadne ovplyvňuje vo funkčnosti, musíte počkať, kým Apple vydá iOS 13.3.2 alebo rovno iOS 13.4, ktorý je aktuálne v beta testovaní (môžete si ho vyskúšať aj vy).

Ešte viac vám ale odporúčame pozrieť sa po novšom zariadení. V drvivej väčšine prípadov sú problémy prevažne na starších modeloch ako iPhone SE a iPhone 6S, ktoré už majú svoje roky (konkrétne skoro 5 rokov).

Hoci dokážu utiahnuť najnovší operačný systém, neočakáva sa od nich, že budú úplne 100%. Procesory sú staršie a slabšie a rovnako nepomáha ani horší stav akumulátora či menšia operačná pamäť. Nové modely nemajú s aktualizáciami v podstate žiadne problémy

Test: iOS 13.3.1. vs. iOS 13.3. Ktorý je rýchlejší?
Apple už nepodpisuje iOS 13.3! Späť sa nevrátite
Prečítajte si tiež  Takto by mal podľa únikov vyzerať iPhone SE 4: Vieme, kedy má prísť na trh
Môže ťa zaujímať
- Reklama -