Spoločnosť Google zverejnila aktualizáciu zabezpečenia pre svoj prehliadač Chrome, ktorá opravuje tzv. chybu nultého dňa (zera day). Ako uvádza portál DigitalTrends, celé sa to týka používateľov platforiem Windows, Mac a Android. Chyba v prehliadači môže spôsobiť, že sa vám na pozadí spustí ľubovolný kód a túto nepríjemnú slabinu využijú hackeri alebo podvodníci. Experti hovoria, že jediný spôsob, ako sa tejto bezpečnostnej chybe vyhnúť, je nainštalovať si aktualizáciu softvéru.

Technologický gigant zatiaľ podrobne nevysvetlil, v čom celý exploit spočíva, no prisľúbil, že to urobí, keď si väčšina používateľov avizovaný update nainštaluje do svojich zariadení. Vďaka tomu sa nebezpečenstvo potencionálnych útokov dramaticky zníži a chyba označená ako CVE-2022-2294 už nebude rizikom. Spoločnosť Google tiež doplnila, že nová aktualizácia opravuje aj chyby CVE-2022-2295 a CVE-2022-2296, no ani v tomto prípade nebola konkrétna s tým, čoho sa presne týkajú.

- Reklama -

Za zmienku tiež stojí, že ide už o štvrtú chybu „zero day“, ktorá bola v prehliadači Chrome opravená v roku 2022. Prvý update prišiel vo februári, ďalší v marci a ten posledný v apríli. Tieto zistenia signalizujú, že počet hackerských útokov stále narastá a aj preto je kľúčové, aby ste si v ideálnom prípade nastavili automatické aktualizácie prehliadača. Ináč vám hrozí, že sa hackeri zmocnia citlivých dát vo vašom počítači.

Ako sa brániť pred hackermi v prehliadači Google Chrome? 

Google Chrome na zelenom pozadí
Zdroj: Unsplash / Rubaitul Azad

Ak si chcete nainštalovať najnovšiu verziu prehliadača Google Chrome a brániť sa tak pred hackermi, v systéme Windows alebo macOS, otvorte aplikáciu a kliknite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu, aby sa zobrazili ďalšie možnosti.

V ponuke Pomocník vyberte položku Informácie o prehliadači Chrome a počkajte na výsledok. Ak nie je softvérová verzia prehliadača aktuálna, vo väčšine prípadoch sa automaticky spustí proces aktualizácie. Ak je už nainštalovaná najnovšia verzia systému, aktualizácia nie je potrebná a netýka sa vášho prehliadača.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -