Spoločnosť Google zverejnila aktualizáciu zabezpečenia pre svoj prehliadač Chrome, ktorá opravuje tzv. chybu nultého dňa (zera day). Ako uvádza portál DigitalTrends, celé sa to týka používateľov platforiem Windows, Mac a Android. Chyba v prehliadači môže spôsobiť, že sa vám na pozadí spustí ľubovolný kód a túto nepríjemnú slabinu využijú hackeri alebo podvodníci. Experti hovoria, že jediný spôsob, ako sa tejto bezpečnostnej chybe vyhnúť, je nainštalovať si aktualizáciu softvéru.

Technologický gigant zatiaľ podrobne nevysvetlil, v čom celý exploit spočíva, no prisľúbil, že to urobí, keď si väčšina používateľov avizovaný update nainštaluje do svojich zariadení. Vďaka tomu sa nebezpečenstvo potencionálnych útokov dramaticky zníži a chyba označená ako CVE-2022-2294 už nebude rizikom. Spoločnosť Google tiež doplnila, že nová aktualizácia opravuje aj chyby CVE-2022-2295 a CVE-2022-2296, no ani v tomto prípade nebola konkrétna s tým, čoho sa presne týkajú.

Za zmienku tiež stojí, že ide už o štvrtú chybu „zero day“, ktorá bola v prehliadači Chrome opravená v roku 2022. Prvý update prišiel vo februári, ďalší v marci a ten posledný v apríli. Tieto zistenia signalizujú, že počet hackerských útokov stále narastá a aj preto je kľúčové, aby ste si v ideálnom prípade nastavili automatické aktualizácie prehliadača. Ináč vám hrozí, že sa hackeri zmocnia citlivých dát vo vašom počítači.

Ako sa brániť pred hackermi v prehliadači Google Chrome? 

Google Chrome na zelenom pozadí
Zdroj: Unsplash / Rubaitul Azad

Ak si chcete nainštalovať najnovšiu verziu prehliadača Google Chrome a brániť sa tak pred hackermi, v systéme Windows alebo macOS, otvorte aplikáciu a kliknite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu, aby sa zobrazili ďalšie možnosti.

V ponuke Pomocník vyberte položku Informácie o prehliadači Chrome a počkajte na výsledok. Ak nie je softvérová verzia prehliadača aktuálna, vo väčšine prípadoch sa automaticky spustí proces aktualizácie. Ak je už nainštalovaná najnovšia verzia systému, aktualizácia nie je potrebná a netýka sa vášho prehliadača.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Farmár musí zaplatiť pokutu 56 tisíc eur. Môže za to toto "👍" Emoji
Môže ťa zaujímať
- Reklama -