Pokiaľ používate prehliadač Google Chrome na vašom Macu, máme pre vás dobré správy. Po novom sem pribudne možnosť, vďaka ktorej budete vedieť pohodlnejšie organizovať všetky svoje otvorené karty do skupín. V rámci individualizácie bude možné vybrať vlastný názov alebo farbu pre konkrétnu skupinu.

Google Chrome pre Mac s novým vylepšením

Novinka síce ešte nie je v prehliadači priamo, no nachádza sa v jeho beta verzii, ktorú si môžete vyskúšať aj vy, kliknutím na tento odkaz.

Nie je nič neobvyklé, že na počítači máme otvorených niekoľko kariet súčasne. Niekto ich má 3, niekto zase 15. Ja sám som pri písaní tohto článku narátal neuveriteľných 22 otvorených okien (holdt som trochu bordelár). Samozrejme niektoré nepotrebujem, no veľa z nich používam pri svojej práci takmer neustále.

Život mi uľahčí nová funkcia, ktorá sa spúšťa jednoduchým kliknutím (pravým tlačidlom myši) na kartu a umožňuje jednotlivé okná priradiť do skupín. Je jasné, že všetky internetové stránky nepoužívame súčasne, no mnohé z nich máme otvorené, pretože na seba nadväzujú. Po rýchlom preradení do skupín a oddelení farbou alebo názvom v nich budeme/ budem mať oveľa lepší prehľad.

Samotná funkcia samozrejme funguje tak, ako by ste mali jednotlivé karty mimo skupín. Akonáhle zatvoríte aplikáciu Chrome, zavrú sa aj tieto internetové stránky. Do oficiálnej verzie prehliadača by mala novinka doraziť už vrámci budúceho týždňa. Ako sme však naznačili v úvode, pokiaľ neviete vydržať a chcete si to vyskúšať hneď, dá sa to cez beta program.

Google Chrome pre Mac dostane novú užitočnú funkciu.
Google Chrome pre Mac dostane novú užitočnú funkciu.
Prečítajte si tiež  iOS 18 a jeho umelá inteligencia bude brutálne zabezpečená
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.