Pokiaľ máte Mac Pro, môžete tu dať až 1,5 TB operačnej pamäte RAM. Takéto vylepšenie vás vyjde na približne 30 000€, za čo už môžete mať aj slušné auto alebo menší byt v niektorých odľahlých častiach Slovenska. Dá sa ale takáto operačná pamäť vôbec zaťažiť? Samozrejme, že áno. Netreba na to navyše ani príliš veľa „špeciálnych“ profesionálnych programov.

Návod ako pomocou Google Chrome preťažiť 1,5 TB RAM

Možno sa vám to zdá ako absolútne šialenstvo ale skutočne to tak je. Počítač Mac Pro vznikol predovšetkým pre profesionálov, aby dokázal plniť tie najnáročnejšie úlohy, aké si viete predstaviť. Napriek tomu, že je jeho výkon neskutočne vysoký (v prípade TOP konfigurácie) ani tu neexistuje hranica, ktorá by ho nedokázala premôcť.

Presvedčil sa o tom aj technologický nadšenec Jonathan Morrison. Ten novému Macu Pro naložil tak, ako sa patrí. Urobil to všetko relatívne jednoduchým spôsobom. Stačil mu na to prehliadač Google Chrome a niekoľko tisíc otvorených kariet v ňom.

Určite viete, že Chrome vie byť práve na RAM-ku veľmi náročný. Ak máte otvorených moc kariet, telefón začne sekať, či v niektorých prípadoch strácať výrazné množstvo batérie alebo sa dokonca môže prehrievať. Nie je to nič neobvyklé. Je to nedostatok tohto prehliadača, ktorý má napriek tomu najväčší podiel na trhu spomedzi všetkej konkurencie.

Počet kariet, ktorý odstavil počítač bol šialený.

Na videu nižšie si môžete pozrieť to, ako YouTuber otvoril 2000 kariet v Chorme, čo zamestnalo v počítači zhruba 75 GB operačnej pamäte RAM. Poviete si pekné číslo, ale koľko treba otvoriť kariet na to, aby Mac Pro úplne zamrzol?

Po 5000 kartách už zariadenie potrebovalo 170 GB RAM. Stále relatívne v pohode hodnota. Akonáhle však Jonathan otvoril 6000 kariet, počítač pýtal 857 GB RAM. Následne to šlo raketovým tempom k 1,4 TB, čo viedlo až k absolútnemu preťaženiu Macu Pro.

Pokiaľ vás teda zaujíma to, či je možné prekonať počítač, ktorého cenovka je v takejto verzii určite minimálne 40 000€ bez príslušenstva, odpoveď je áno.

Otázne ale ostáva, či niekto skutočne potrebuje otvárať na jeden krát viac ako 6000 kariet v prehliadači Chrome. Na test je to zaujímavé ale v praktickom živote v podstate nereálne. Tak či onak to krásne vyobrazuje realitu, že všetko má svoje hranice a dá sa to prekonať aj keď to na oko vyzerá nepremožiteľne. Koľko mávate bežne otvorených kariet v Chrome vy?

Prečítajte si tiež  WhatsApp prichádza s novou funkciou Komunity. Toto sú všetky novinky, ktoré prinesie
mac pro 1,5 tb ram
Chlapík preťažil 1,5 TB RAM v Macu Pro za vyše 30 000€. Stačil mu na to Google Chrome!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -