Aplikáciu Google Maps pozná skoro každý. Pokiaľ ráno zvyknete stáť desiatky minút v kolóne, vie vám efektívne pomôcť ako sa jej môžete vyhnúť. Navyše je aj presná. Dnes ju vývojári pre všetkých používateľov ešte vylepšili. Pozrite sa aké novinky prináša.

Google Maps sa dočkali aktualizácie. Majú zaujímavé novinky.

V spoločnosti Google sa rozhodli, že trochu viac zapracujú na svojich mapách a ich rozhraní. Rozhodli sa sem implementovať úplne nový, od základov prekopaný navigačný systém a navyše aj 2 nové ikonky do spodnej časti ovládacieho panelu. Dokopy tu nájdete po novom už 5 tlačidiel. Majú veľmi užitočné funkcie, ktoré nemusíte využívať iba vtedy, keď práve sedíte v aute.

Spomenúť by sme mohli ikonku “uložené”. Tá robí presne to, čo napovedá jej názov. Pokiaľ sa vám zapáči nejaké miesto, na ktorom ste sa ocitli, môžete si vytvoriť záložku a následne ho vyhľadať v tejto sekcii aplikácie.

Všetko je samozrejme veľmi rýchle a jednoduché. Okrem toho do appky budete môcť po novom pridávať aj fotografie či dokonca recenzie na miesta, na ktorých ste sa ocitli. Vďaka tomu sa dá vytvoriť jednoduché odporúčanie pre tých, ktorý sa sem chystajú po vás.

Google Maps sa dočkali aktualizácie. Majú zaujímavé novinky.
Google Maps sa dočkali aktualizácie. Majú zaujímavé novinky.

V Google evidentne uvažovali aj nad verejnou dopravou. Appka vám po novom bude vedieť povedať to (samozrejme len v niektorých krajinách) ako moc sú dané vlaky plné, aké sú v nich možnosti atď… Nová aktualizácia okrem iného ponúka aj omnoho lepšiu stabilitu a rýchlosť. Všetky vylepšenia by nemali mať vplyv na zvýšenú spotrebu batérie. Pokiaľ vás informácie zaujali, pokojne si ju stiahnite kliknutím na tento odkaz (ak aplikáciu nevyužívate).

Ak update v App Store zatiaľ nenašli, môže prísť o čosi neskôr. Dnes Google vydalo toto vylepšenie pre všetkých používateľov z celého sveta na platformy iOS a Andorid. Je teda pochopiteľné, že niekto sa k updatu môže dostať o pár hodín neskôr ako ostatní.

Na záver nás zaujíma, či používate Google Maps alebo viac preferujete Waze či Apple Maps? Napíšte nám do komentáru, ktorá “mapová služba” je tá vaša a tiež dôvod, prečo vám vyhovuje.

Google Maps sa dočkali aktualizácie. Majú zaujímavé novinky.
Google Maps sa dočkali aktualizácie. Majú zaujímavé novinky.
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here