Google Mapy používajú milióny ľudí po celom svete. Je to samozrejme logické najmä počas premávky, keď chcete vedieť akým uliciam sa radšej vyhnúť. Chlapíka na videu to evidentne inšpirovalo a rozhodol sa na mapách urobiť svoju vlastnú červenú čiaru. Všetko počas pokojného dňa pri minimálne doprave…

Takto môžete oklamať Google Mapy aj vy. Idete do toho?

Mapy od spoločnosti Google patria medzi najpoužívanejšie a najpresnejšie na svete. Bodaj by aj nie. Na to aby vám podali čo najlepšiu informáciu používajú reálne dáta od všetkých ostatných vodičov, ktorí sa nachádzajú na ceste vo vašom okolí.

Tento aspekt sa evidentne zapáčil umelcovi, Simonovi Weckertonovi, ktorý sa rozhodol, že sa na Google Maps zviditeľní svojským spôsobom. Potreboval na to iba vozík a pár telefónov.

Google Maps Hacks by Simon Weckert
Google Maps Hacks by Simon Weckert

Na ulicu, po ktorej sa v tom čase nenachádzalo v podstate žiadne iné auto prišiel Simon normálne oblečený a hlavne pešo. Na zemi sa vedľa neho nachádzal malý červený príručný vozík a 99 smartfónov, na ktorých bola vo všetkých prípadoch zapnutá aplikácia Google Maps.

- Reklama -

Hoci boli všetky telefóny v tesnej blízkosti vedľa seba, Google to vyhodnotil tak, že tvoria stojacu kolónu vozidiel, ktorá prechádza z jednej strany mosta na druhú. Už na prvý pohľad vám to môže prísť ako úplná hlúposť avšak pravda je taká, že je to okrem iného aj pekná demonštrácia toho, ako vlastne táto technológia a analýza dopravnej situácie v praxi funguje.

Trvalo skutočne len pár sekúnd, kým servery Google Maps spozorovali podozrivo pomaly sa pohybujúcu skupinu smartfónov v strede cesty. Aplikácia nemala ako prísť na to, že šlo v skutočnosti o 99 zariadení, položených na sebe vo vozíku, ktorý tlačí umelec a pokojne si pri tom vykračuje.

Každopádne je to pekný vtip no nie? Pozrite si určite aj samotné video, ktoré túto akciu sprevádzalo. Na záver dodáme už len to, že kreativite sa medze nekladú.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here