Spoločnosť Google neustále vylepšuje svoje aplikácie tak, aby používateľom prinášali čo možno najväčší komfort a zároveň všetky potrebné informácie. Problém je však v tom, že veľakrát má prednosť platforma Android pred iOS, kým sa všetky novinky a vylepšenia implementujú do praxe. Našťastie to nezvykne trvať príliš dlho.

Aj to je koniec koncov dôvod, prečo sa majitelia iPhonov a vozidiel s podporou Apple CarPlay môžu tešiť na praktickú novinku. Ak sa pri cestovaní spoliehate na navigáciu Google Mapy, po novom si na nej budete môcť zobraziť aj živý tachometer, ktorý vám pomôže dodržiavať všetky rýchlostné limity. Informuje o tom Macrumors.

Ako sme naznačili v úvode, táto funkcia v Google Mapách už bola, no dala sa požívať iba v zariadeniach s operačným systémom Android. To sa, ale teraz mení.

Tachometer mení farbu 

Pri navigácii sa rýchlosť vozidla zobrazuje v míľach alebo kilometroch za hodinu, v závislosti od regiónu, v ktorom sa práve nachádzate. Ikona mení farbu v závislosti od rýchlosti, čím jemne nabáda vodičov, aby dodržiavali predpisy a zbytočne neprekračovali rýchlosť

Google potvrdil, že tachometer je teraz dostupný pre iOS používateľov po celom svete, ale zdôrazňuje, že je určený len na informačné účely. Vodiči by mali naďalej sledovať rýchlosť svojho vozidla pomocou vlastného tachometra.

Ako aktivovať tachometer v Google Maps? 

Ak chcete zapnúť tachometer v Google Maps, prejdite do svojho profilu (ikona hore vpravo) > zvoľte Nastavenia > Navigácia a tú nájdete možnosť aktivácie tachometra či rýchlostných obmedzení.

Poznámka: Nezabudnite si aktualizovať aplikáciu Google Mapy na poslednú verziu. Taktiež platí, že táto novinka sa zavádza postupne. Aj preto ju na Slovensku môžeme mať dostupnú pokojne až o týždeň.

V čase písania tohto článku sa nám ju ešte v redakcii nepodarilo aktivovať. Každopádne ide o globálne uvedenie, takže by to malo byť v najbližších dňoch možné.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Blíži sa koniec Touch Baru v modelovej rade MacBook Pro?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -