Spoločnosť Google aktualizovala svoju aplikáciu pre iOS zariadenia a doplnila ju o nový Material Design, ktorý bude postupne uplatňovať pri všetkých svojich aplikáciách. Okrem tejto novinky prináša Google konečne podporu aj pre oba nové iPhony, ktoré majú väčšiu uhlopriečku ako predchádzajúce modely.

Material Design

V Google sa rozhodli, že vytvoria nový dizajn, ktorý postupne uplatnia pri všetkých svojich aplikáciach. Nazvali ho Material Design a zakladá sa na tom, že je zložený z papiera, atramentu a animácií, ktoré sú jemné a zároveň čisté. Skrátka Google sa rozhodlo uplatniť minimalizmus, ktorý na Jablkové zariadenia vynikajúco sedí!

- Reklama -
Google aplikácia dostala nový Material Design! - svetapple.sk
Google aplikácia dostala nový Material Design! – svetapple.sk

Nové tlačidlo „Google“

Novinkou v aplikácií nie je len Material Design, ale aj tlačidlo „Google“, pomocou ktorého môžte vyhľadávať vďaka jednému dotyku kdekoľvek sa v aplikácií nachádzate. okrem iného sú v aplikácií integrované aj Google Maps a teda mapové podklady spoločnosti, vrátane Street View. Poslednou novinkou je tlačítko „Recents“, vďaka ktorému vyhľadáte veľmi rýchlo vaše predchádzajúce vyhľadávania. V spoločnosti teda na aplikácií naozaj zapracovali a okrem noviniek vylepšili aj stabilitu či rýchlosť aplikácie. Pokiaľ ju teda chcete používať, tak určite neváhajte a sťahujte čo najrýchlejšie!

Vylepšenia nájdete takmer všade! - svetapple.sk
Vylepšenia nájdete takmer všade! – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.