Spoločnosť Google sa chystá vylepšiť svoje pokročilé možnosti úpravy fotografií pomocou umelej inteligencie. Ako informuje vo svojom oficiálnom blogu, technologický gigant poskytne od 15. mája prístup k svojim výkonným nástrojom väčšine používateľom služby Google Fotky. Týmto krokom sa odstráni exkluzívna dostupnosť, ktorú predtým mali majitelia zariadení Pixel a členovia programu Google One.

Začnime technológiou Magic Editor, ktorá je označovaná aj za vlajkovú loď funkcií od spoločnosti Google na úpravu fotiek. Tento nástroj dokáže pomocou generatívnej umelej inteligencie upravovať vaše zábery, vďaka čomu budú vyzerať vo výsledku oveľa lepšie.

Uvedené funkcie boli síce pôvodne predstavené v telefónoch Pixel 8 a 8 Pro, no teraz ich výrobca rozširuje v širšom zmysle aj na všetkých používateľov služby Google Fotky na zariadeniach s operačným systémoch Android alebo iOS. Stačí splniť systémové požiadavky. 

Dôležité je, ale upozorniť, že Magic Editor bude možné bez predplatného alebo vlastnenia zariadenia Pixel možné použiť len 10 krát mesačne. Táto služba bude teda značne obmedzená.

Okrem toho budú mať používatelia k dispozícii aj ďalšie AI nástroje na úpravu fotografií, ako napríklad Photo Unblur (oprava rozmazaných fotografií), Magic Eraser (Magická guma) či Portrait Light (Portrétové svetlo).

Technické požiadavky na nové AI funkcie od Google 

Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do úprav fotografií s umelou inteligenciou od spoločnosti Google budú dôležité nasledujúce systémové požiadavky. Vaše zariadenie musí spĺňať špecifické kritériá, ako: 64-bitový procesor, aspoň 4 GB pamäte RAM a operačné systémy nie staršie ako iOS 15 alebo Android 8.0.

Tieto požiadavky sú pomerne komplexné, čo zaručuje, že nové funkcie si môže vyskúšať veľké množstvo používateľov – s výnimkou tých, ktorí majú výrazne zastaralý hardvér.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa ako budú vyzerať nové obaly pre iPhone 13
Môže ťa zaujímať
- Reklama -