Posledné mesiace sú poriadne exponovanými čo sa týka predstavovania produktov najväčších spoločností sveta. Medzi ne patrí aj Google, ktorý nedávno predstavil najnovšiu verziu Androidu aj nové Nexusy. Teraz prichádza s novým, revolučným e-mailovým klientom Inbox.

Nový revolučný spôsob triedenia emailov – Google Inbox

Najnovší prírastok do širokej palety služieb od Googlu má spôsobiť nový pohľad na e-maily ako také. Google sa v tejto aplikácii snaží skĺbiť dizajn a praktickú stránku veci a musíme povedať, že podľa nášho názoru sa im práve toto darí. Google Inbox nie je len pre používateľov Google, do e-mailového klienta si môžete načítať akýkoľvek e-mail.

- Reklama -

Máte preplnené e-mailové schránky rôznymi zbytočnosťami? Práve toto je najväčšou výhodou služby Inbox. Nikdy viac by ste nemali nájsť vo svojej schránke prijatý mail na mieste, kde nemá čo hľadať. Inbox inteligentne roztriedi všetky správy na základe obsahu do rôznych kategórií s rôznymi prioritami a vám sa tak bude zobrazovať len to, čo potrebujete vidieť. Služba dokáže rozlíšiť spam, propagačné e-maily, pracovné e-maily, či dokonca podporuje sledovanie zásielok, ktoré ste si objednali cez internet.

To však ani zďaleka nie je všetko. Inbox vie, že veľkú časť e-mailovej komunikácie tvoria pracovné úlohy, preto ponúka možnosť priamo z e-mailu si vytvoriť poznámku v kalendári, prípadne si tento e-mail pripnúť na vrch stránky, aby ste ho mali stále na očiach a nezabudli naň. Okrem toho je tu aj možnosť zobraziť na mape reštauráciu, kde ste si práve rezervovali stôl aj s návrhom na cestu z miesta, kde sa práve nachádzate.

Google inbox skĺbil dizajn s funkčnosťou
Google inbox skĺbil dizajn s funkčnosťou

Inbox je takto schopný rozlišovať aj rezervácie leteniek, jedla, fotografie či kontaktné údaje, ktoré sa zobrazujú na prehľadných kartách, ktoré sa podobajú na tie v Google Now.

Nemáte práve čas alebo chuť riešiť nejaký e-mail? Kľudne ho uspite tak, ako napr. budík. jednoduchým potiahnutím prsta aktivujete funkciu Snooze a nastavíte si čas, kedy vám má e-mail „prísť znova,“ a vy tak môžete pokračovať v činnosti, ktorej ste sa venovali. Taktiež prichádzajú aj zmeny v prílohách, ktoré majú po novom vyššiu prioritu a zobrazujú sa už v náhľadoch e-mailov. Dokonca je možné ich zobraziť aj bez otvorenia samotného mailu. Taktiež pribudla kategória „Vybavené,“ kam presúvate e-maily jednoduchým potiahnutím prsta.

Službu Inbox zatiaľ nemôže využívať každý, dostupná je len na požiadanie na adrese [email protected] Spustiť sa dá na zariadeniach s OS Android ale samozrejme aj na zariadeniach s operačným systémom iOS. My sme si o pozvánku zažiadali, takže v prípade kladného vybavenia zo strany Googlu sa pokúsime priniesť novinky v recenzií.

Zdroj: zive.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.