Google testuje tmavý režim pre svoj vyhľadávač

V Google sa zamerali na ďalšie vylepšenie vyhľadávacieho nástroja. Jeho dizajnéri si uvedomujú, že ľudia v časoch pandémie trávia dlhšiu dobu na internete aj v noci a to poškodzuje pri nesprávnom nastavení oči. Aj preto sa sem dostane tmavý režim.

Zo zahraničia k nám prichádzajú informácie, že firma funkciu testuje, no dostupná je iba v niektorých miestach a pre obmedzený počet používateľov. Pokiaľ budú výsledky dobré, čoskoro sa jej dočkáme úplne všetci.

- Reklama -

Dark Mode nie je úplne čierny, ale skôr tmavošedý a týka sa domovskej vyhľadávacej stránky Google, ako aj výsledkov vyhľadávania. Logo spoločnosti nie je v takomto prípade farebné ale elegantne biele.

V súčasnosti žiaľ nie je známe, kedy by sa tmavý režim mohol objaviť u všetkých používateľov. Pravdepodobne sa stále testuje viacero alternatív a možností, ktoré sa líšia v detailoch. Google postupne vyhodnocuje tie najlepšie a snaží sa ich prispôsobiť tak, aby sa používali čo najpohodlnejšie.

Nie je to po prvýkrát, čo sme sa dočkali tmavého režimu pri Google. Vyhľadávací nástroj testoval podobnú funkciu už v decembri 2020, no informácie medzičasom utíchli. Teraz sa zrejme skúšky presunuli na väčšie množstvo používateľov.

Napíšte nám do komentára, či by ste takúto novinku ocenili, alebo vám príde zbytočná. Z nášho pohľadu je to naozaj dobrý nápad a už sa tešíme, keď bude pretavený do praxe. Ak vám bude prekážať, stále by ho malo byť možné deaktivovať.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here