Len relatívne nedávno sme napísali článok, v ktorom sme sa venovali mobilnej verzii jednej z najlegendárnejších hier histórie, GTA San Andreas. Tento titul si obľúbila celá generácia hráčov a dnes už pôsobí dosť zastaralo. Netreba sa tomu čudovať, keď pochádza ešte z roku 2004. Dnes sa naň môžete pozrieť v Unreal Engine 4.

GTA San Andreas v Unreal Engine 4

Herný svet sa posúva neuveriteľným tempom smerom vpred. Nároky na grafiku sa neustále zvyšujú a tak najnovšie tituly celkom hodnoverne pripomínajú skutočnosť.

GTA San Andreas samozrejme poskytuje skôr úsmevné spracovanie. Ako sme však uviedli vyššie, hra má dnes už 16 rokov. Skupina 3 šikovných priateľov z Argentíny, ktorá sa si hovorí ArcadiaSquad, sa rozhodla urobiť veľmi náročný „remake“.

Do celej pôvodnej hry zapracovala Unreal Engine 4, takže grafika pôsobí modernejšie a aktuálnejšie. Samozrejme, že je takmer všade cítiť originálny pôvod z roku 2004. Stačí sa pozrieť na príliš hranaté cesty, objekty, detaily atď… V konečnom dôsledku je to ale stále iba hra, ktorá má prinášať zábavu, takže je to vzhľadom na okolnosti a možnosti úplne v poriadku.

GTA San Andreas v Unreal Engine 4!
GTA San Andreas v Unreal Engine 4!

Podľa oficiálneho vyjadrenia trvali práce na tomto projekte (od pôvodnej myšlienky) cca 4 roky. Hlavným problémom boli mapy, ktoré sa nechceli načítať celé. Napokon sa to však podarilo a vy sa môžete pozrieť na výsledok vo videu nižšie. Čo poviete, brali by ste podobný remake, keby sa oň postarali v Rockstar Games?

https://youtu.be/hPEKOlFO88o
Prečítajte si tiež  Porovnanie: Pozrite sa, ako sa vyvíjali šoféri v GTA za posledných 20 rokov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.