Halide Mark II – Pro Camera

Tvorcovia aplikácie Halide (Lux Optics Incorporated) vydali novú appku s názvom Halide Mark II. Obsahuje všetky funkcie, ktoré ponúkala pôvodná verzia, no tentoraz v spojení s druhou appkou Spectre (slúži na vytváranie záberov s dlhou expozíciou). Vznikol tak sofistikovaný a prepracovaný softvér pre váš iPhone.

Celé používateľské rozhranie Halide Mark II je veľmi jednoduché, elegantné a intuitívne. Z nášho pohľadu ho ocení príležitostný fotograf a tak isto aj profesionál z brandže. Nachádzajú sa tu pokročilé funkcie, ktoré pomôžu vytvoriť nádherné zábery.

Veľmi sa nám páči, že sa vývojári inšpirovali spoločnosťou Apple. Aplikácia od technologického giganta bola evidentne vzorom a preto je jej dizajn podobný. Používanie je veľmi príjemné a tak isto nebudete musieť hľadať rôzne nastavenia a funkcie. Siahnete po nich automaticky.

Vyzdvihli by sme tiež niekoľko užitočných ovládacích prvkov. Napríklad po kliknutí na tlačidlo AF zakážete automatické zaostrovanie a túto funkciu budete môcť vykonávať už iba ručne. Možno je to drobnosť, ale z nášho pohľadu veľmi užitočná a takých je v Halide Mark II mnoho. Dá sa tu nastaviť napríklad ISO a čas, zobraziť metadáta fotografie, fotiť kvalitnejšie portréty a mnoho iného…

Aplikácia prichádza s podporou ProRAW a vývojári do nej zakomponovali aj niekoľko ďalších nástrojov, zjednodušujúcich fotenie do formátu RAW (na všetkých podporovaných zariadeniach).

Na záver ešte spomenieme, že v rámci predplatného/nákupu získate aj 10-dňový vzdelávací kurz a množstvo šikovných tutoriálov. Tým sa blížime k cene, ktorá nie je vôbec nízka ale ani šialene vysoká.

Za ročné predplatné Halide Mark II zaplatíte 13,49€. Tak isto môžete zvoliť aj celoživotný nákup aplikácie za 39,99€. Ak ju plánujete využívať v budúcnosti, pravdepodobne sa vám to oplatí o niečo viac.

Z našej strany nešlo o test a ani o recenziu. Článok vnímajte skôr ako odporúčanie redakcie na zaujímavý softvér, ktorý by pre vás mohol byť užitočný. Sami Halide Mark II používame a sme nadmieru spokojní. Ak s ním máte skúsenosti aj vy (prípadne používate niečo iné), dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Apple zmenšuje tím, ktorý zabraňuje únikom. Situácia sa po rokoch zlepšila.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.