Už som mal možnosť stretnúť sa so snímačom tepu srdca u japonského konkurenta iPhonu, Samsungu Galaxy S5. Táto funkcia je veľmi zaujímavá keďže stačí priložiť prst na snímač, ktorý sa nachádza na zadnej strane telefónu a tep poznáte už za pár sekúnd. No pri Samsungu je senzor v podstate zbytočný. Zrejme ide len o marketingový ťah, pretože tento senzor ma v podstate každý drahší smartfón, ktorý je na trhu. 

art10_m

Áno, zrejme ho máte aj vy a ani o tom neviete. Jedná sa totižto o váš fotoaparát. Jedinou podmienkou je mať led diódu.

Je to jednoduché. Stačí si stiahnuť aplikáciu Heart Rate ktorú nájdete tu. (táto aplikácia sa dá sťiahnuť aj na Android)

- Reklama -

Keď zapnete aplikáciu, automaticky sa vám zapne Led dióda. Vy potom prekryjete prstom fotoaparát a led diódu, telefón následne začne s meraním. Po približne 20 sekundách, vám aplikácia ukáže váš tep. Môžete si tu aj ukladať vaše výsledky s predošlých dní a potom ich medzi sebou porovnávať.

Instant-Heart-Rate

Keďže som tomu zo začiatku neveril, zmeral som si tep tlakomerom. Po vyhodnotení bol rozdiel medzi tlakomerom a Heart Rate iba 4bpm.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here