Už som mal možnosť stretnúť sa so snímačom tepu srdca u japonského konkurenta iPhonu, Samsungu Galaxy S5. Táto funkcia je veľmi zaujímavá keďže stačí priložiť prst na snímač, ktorý sa nachádza na zadnej strane telefónu a tep poznáte už za pár sekúnd. No pri Samsungu je senzor v podstate zbytočný. Zrejme ide len o marketingový ťah, pretože tento senzor ma v podstate každý drahší smartfón, ktorý je na trhu. 

art10_m

- Reklama -

Áno, zrejme ho máte aj vy a ani o tom neviete. Jedná sa totižto o váš fotoaparát. Jedinou podmienkou je mať led diódu.

Je to jednoduché. Stačí si stiahnuť aplikáciu Heart Rate ktorú nájdete tu. (táto aplikácia sa dá sťiahnuť aj na Android)

Keď zapnete aplikáciu, automaticky sa vám zapne Led dióda. Vy potom prekryjete prstom fotoaparát a led diódu, telefón následne začne s meraním. Po približne 20 sekundách, vám aplikácia ukáže váš tep. Môžete si tu aj ukladať vaše výsledky s predošlých dní a potom ich medzi sebou porovnávať.

Instant-Heart-Rate

Keďže som tomu zo začiatku neveril, zmeral som si tep tlakomerom. Po vyhodnotení bol rozdiel medzi tlakomerom a Heart Rate iba 4bpm.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.