Plague Inc: The Cure

Tvorcovia Plague Inc. predstavili veľkú aktualizáciu. V časoch, keď vymýšľali pôvodný dej ich zrejme ani nenapadlo, že sa raz môže stať skutočnosťou. Rok 2020 nepríjemne prekvapil a tak zapracovali na ďalšom hernom režime. Jeho názov je Plague Inc: The Cure a vašou úlohou bude zastavenie šírenia pandémie po celom svete.

Plague Inc. sa od svojho počiatku sústredila na šírenie vírusu. Hráči mali nájsť tú najschodnejšiu cestu a spôsoby, ako ho dostať medzi ľudí tak, aby vyhladili svetovú populáciu.

Na výber boli rôzne techniky a spôsoby prenosu choroby. No a aj keď sa pôvodné vydanie datuje k roku 2012, najväčšiu popularitu zažíva až v časoch naozajstnej pandémie COVID-19, ktorá vypukla koncom roka 2019.

Pokiaľ by sme sa pozreli do App Store, v súčasnosti je Plague Inc. na druhom mieste v rebríčku najsťahanejších hier. Ľudia sa k nej vracajú a tak isto ju objavujú.

Spoločnosť Ndemic Creations ešte v máji prehlásila, že chystá veľkú aktualizáciu, ktorá obráti dej a používatelia budú vírus zastavovať. Na hre pracovali aj odborníci zo Svetovej zdravotnej organizácie, Global Outbreak Alert, Response Network a ďalších inštitúcií. Teraz tu máme výsledok.

Pokiaľ si Plague Inc: The Cure budete chcieť vyskúšať aj vy, no neviete čo vás čaká, v praxi by ste sa mali starať o systémy zdravotnej starostlivoasti, riešiť problémy ako karanténa, sociálny kontakt, podporu ekonomiky počas krízy, uzatváranie verejných služieb atď… Plague Inc zakúpite za 0,99€ kliknutím na tento odkaz. Pokiaľ ste už nový herný režim vyskúšali, dajte nám vedieť, ako na vás pôsobil.

Prečítajte si tiež  Foxconn začne vyrábať aspoň na polovicu do konca februára.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -