Plague Inc: The Cure

Tvorcovia Plague Inc. predstavili veľkú aktualizáciu. V časoch, keď vymýšľali pôvodný dej ich zrejme ani nenapadlo, že sa raz môže stať skutočnosťou. Rok 2020 nepríjemne prekvapil a tak zapracovali na ďalšom hernom režime. Jeho názov je Plague Inc: The Cure a vašou úlohou bude zastavenie šírenia pandémie po celom svete.

Plague Inc. sa od svojho počiatku sústredila na šírenie vírusu. Hráči mali nájsť tú najschodnejšiu cestu a spôsoby, ako ho dostať medzi ľudí tak, aby vyhladili svetovú populáciu.

- Reklama -

Na výber boli rôzne techniky a spôsoby prenosu choroby. No a aj keď sa pôvodné vydanie datuje k roku 2012, najväčšiu popularitu zažíva až v časoch naozajstnej pandémie COVID-19, ktorá vypukla koncom roka 2019.

Pokiaľ by sme sa pozreli do App Store, v súčasnosti je Plague Inc. na druhom mieste v rebríčku najsťahanejších hier. Ľudia sa k nej vracajú a tak isto ju objavujú.

Spoločnosť Ndemic Creations ešte v máji prehlásila, že chystá veľkú aktualizáciu, ktorá obráti dej a používatelia budú vírus zastavovať. Na hre pracovali aj odborníci zo Svetovej zdravotnej organizácie, Global Outbreak Alert, Response Network a ďalších inštitúcií. Teraz tu máme výsledok.

Pokiaľ si Plague Inc: The Cure budete chcieť vyskúšať aj vy, no neviete čo vás čaká, v praxi by ste sa mali starať o systémy zdravotnej starostlivoasti, riešiť problémy ako karanténa, sociálny kontakt, podporu ekonomiky počas krízy, uzatváranie verejných služieb atď… Plague Inc zakúpite za 0,99€ kliknutím na tento odkaz. Pokiaľ ste už nový herný režim vyskúšali, dajte nám vedieť, ako na vás pôsobil.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.