Len nedávno sme písali o nečakanej popularite hry Plague Inc. v Číne, kde momentálne pretrváva nebezpečný koronavírus. Ľudí v takejto situácii pochopiteľne zaujíma, ako sa rozširuje epidémia. Počas včerajška sa ale stala jedna nepochopiteľná vec. Hra Plague Inc. zmizla z AppStore.

Plague Inc. bola odstránená z čínskeho AppStore!

Zákazníci AppStore v Číne majú po novom smolu. Pokiaľ si hru Plague Inc. nestihli stiahnuť doteraz, už tak neurobia, pretože je v krajine nedostupná. Vyjadrila sa k tomu samozrejme aj vývojárska spoločnosť Ndemic Creations, ktorá tiež ostala z celej situácie zaskočená.

Nebol to jej cielený krok. Práve táto hra totiž posledné týždne trhala rekordy v sťahovaniach v krajine a dokonca sa umiestnila na prvom mieste, spomedzi všetkých ostatných (najsťahovanejších) appiek.

Spoločnosť tvrdí, že obdržala oznámenie, ktoré informuje o tom, že jej hra je obsahom, ktorého používanie je v Číne nezákonné. Ďalšie detaily momentálne nie sú dostupné. Je nám ale všetkým jasné, že to nejakým spôsobom súvisí s výskytom koronavírusu práve v tejto krajine.

Koronavírus sa postaral o náhlu popularitu hry Plague Inc.
Plague Inc. bola odstránená z čínskeho AppStore!

Táto hra sa dotýka veľmi citlivej témy a tak je možno podľa tamojších úradov lepšie, keď si ju nebude nikto sťahovať a ani inštalovať. Do určitej miery tomu samozrejme rozumieme. V človeku môže vyvolať dojem, že koronavírus čínska vláda vypustila zámerne, ako nejakú biologickú zbraň.

Autori appky aktuálne usilovne pracujú na tom, aby zistili, ako by sa dala hra dostať späť k čínskym používateľom. Hoci je rozhodnutie vlády (alebo úradov?) dosť nekompromisné, v spoločnosti Ndemic Creations sa napriek tomu nevzdávajú.

Aktuálne sa podľa zverejnených informácii snažia naviazať kontakt s čínskou stranou, s ktorou si chcú situáciu vydiskutovať. Uvidíme ako to napokon dopadne. Každopádne je to určite druh cenzúry, ktorý napriek dnešnej dobe „hoaxov“ nepodporujeme.

Autori Plague Inc. "Nepoužívajte našu hru na simuláciu koronavírusov"
Autori Plague Inc. „Nepoužívajte našu hru na simuláciu koronavírusov“
Prečítajte si tiež  Za pripravovaný iPhone SE si priplatíme. Toto Slovákov nepoteší
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.