Apple už nejaký čas každý týždeň poskytuje užívateľom jednu aplikáciu na čas zadarmo. Kým niekedy ide o nepoužiteľné nezmysly, tento týždeň sa dostalo na hru Dark Echo, ktorá je úplnou špičkou vo svojom obore. Ide o výbornú záležitosť, po celý čas budete mať strach a dúfať, že sa vám podarí uniknúť.

Dark Echo

Dark Echo je veľmi jednoduchá 2D hra. Koncept je to nápaditý a nesmierne originálny – v hre hráte za postavu, neviete akú, to už záleží na vašej predstavivosti. Pohybujete sa v úplnej tme, postava je pri pohybe len trochu osvetlená, a tak ani veľmi  neviete, kam to vlastne idete. Vaša úloha je nájsť dvere, ktoré vás od toho zla oslobodia a posunú vás do ďalšieho levelu. V temnote sa teda musíte orientovať, k tomu pomôže jeden pohyb, ktorý môžete urobiť. Ten vykonáte pomocou dlhšieho ťuknutia na postavu. Do okolia tak vyšlete lúče svetla, ktoré sa dostanú do kútov. Uvidíte tak, kam môžete ísť, ale len na chvíľu, než sa znova ponoríte do obrovskej a strašidelnej tmy. Okolo vás je teda temný svet a vy musíte zistiť, akú má podobu a čo si na vás pripravil.

O hre

Už prvé levely, v ktorých sa len snažíte nájsť dvere, sú zábavné. To ale samozrejme nie je všetko. V príbehu postupujete ďalej a ďalej, a postupom času narazíte na červené zlo. Pokiaľ do neho vstúpite, zomriete. Musíte sa mu preto vyhýbať. Zlo je ale ako vždy chytré a mocné, a tak sa vás niekedy bude snažiť chytiť. Tu prichádza naozajstný adrenalín, musíte uvažovať rýchlo, inak to bude váš koniec. Nakoniec sa vám možno podarí uniknúť, v príbehu ale pokračujete. Ďalej vám do cesty príde napríklad žltá farba, ktorá otvorí nejakú chodbu, ktorú musíte nájsť, aby ste mohli nájsť tie vytúžené dvere do ďalšieho levelu.

Spracovanie

Spracovanie je na výbornej úrovni. Minimalistické a farebné prvky dokážu navodiť atmosféru zúfalstva, ale aj zábavy. V celej hre vás bude sprevádzať parádny soundtrack , ktorý je pre orientáciu v temnote veľmi dôležitý. Ide o to, ako dobre dokážete skĺbiť váš zrak a sluch. Musíte dávať pozor, jedine tak uniknete zlu. V hre je 80 levelov, ktoré zaručujú, že vás hra na dlhý čas zabaví. Každý level je nejako pomenovaný, ide o názvy ako „Death,“ „Labyrinth“ či „Deception.“ Už len názvy vo vás prebudia zvedavosť . Súčasťou hry nie sú žiadne reklamy, mikrotransakcie či otravné bonusy a vylepšenie. Len vy a svet, v ktorom neviete čo na vás kde vybafne a postaví sa vám do cesty. Je to jedna z najunikátnejších a najlepších hier, čo si v App Store môžete stiahnuť, tak neváhajte. Myslíte, že dokážete zostať nažive ?

Prečítajte si tiež  iPad sa dočká zaujímavej zmeny. Dostane funkciu, ktorú poznáme z iPhonu

Aplikáciu si môžte stiahnuť priamo tu: Dark Echo – RAC7 Games

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.