Na SvetApple si z času na čas pripomíname staré dobré časy, ktoré súvisia s hraním ikonických hier. Zaručene k ním patrí aj Need For Speed: Underground 2, ktorý sa na trhu objavil ako pokračovateľ úspešnej série ešte v roku 2004 a spôsobil obrovský tuningový ošiaľ.

Najlepšie časy tejto hry sú dávno preč, čomu sa však po osemnástich rokoch nemôžeme čudovať. To, že má jej mesto Bayview ale stále čo ponúknuť nám dokazuje šikovný modder, ktorý si hovorí Ivan Novozhilov.

V poslednej dobe sa mu totiž podarilo pôvodnú hru prepracovať kompletne do moderného Unreal Engine 4, vďaka čomu získala nielen oveľa krajšiu grafiku, ale takisto aj reálnejšiu fyziku a zaujímavejšie efekty.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Hoci hra samozrejme nepôsobí, ako by bola vyvíjaná v roku 2022, pokiaľ by sa EA rozhodla, že ju prerobí aspoň do tejto podoby a vydá ako remaster, určite by sa herná spoločnosť nemala za čo hanbiť.

Ešte doplníme, že v hre sa zatiaľ nenachádza žiaden systém závodov, doprava a ani rozsiahle možnosti tuningu, pre ktoré je NFS:U2 tak ikonické. Podľa autora sa však na všetkých týchto vylepšeniach pracuje a tak je možné, že si ich niekedy v budúcnosti budeme môcť opäť vyskúšať.

Ešte dodáme, že modifikovaná hra zatiaľ nie je k dispozícii na stiahnutie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.