Pokémon GO je mánia? Je to doslovná závislosť a niektorí ľudia podľahli tejto hre natoľko, že by možno mali navštíviť odbornú starostlivosť. Svojich Pokémonov chytajú úplne všade a neboja sa pri tom ani nebezpečenstva, ktoré na nich číha v amerických mestách. Ak ide o vzácneho Pokémona, riskujú aj vlastný život aby ho dostali. Dnes sa budeš môcť pozrieť na to, ako chytá obrovská masa ľudí v New Yorku jedného Pokémona. Je to neskutočné!

Pokémoni

Ak si aj ty podľahol Pokémon GO mánií, odporúčame ti s tým urýchlene prestať, kým to ešte nie je zlé. Je to úplná závisláčina a človek dokáže riskovať vlastný život, aby nejakého Pokémona získal. Len pred pár dňami sa v médiách objavil prípad o mladíkovi, ktorý chytal Pokémona v štvrti, v ktorej to radšej robiť nemal. Akonáhle sa tam dostal, niekto ho dobodal nožíkom a mladík skončil v ohrození života. Tiež tu bolo niekoľko automobilových nehôd, či už Pokémonov lovili zrazení chodci alebo zvedaví šoféri.

- Reklama -

Je to neuveriteľný hit, ale povedzme si na rovinu, že nie vždy úplne bezpečný a treba si dávať pozor. V americkom New Yorku už vedia, že lovenie Pokémonov môže priniesť rôzne zranenia. Tiež vedia, že keď sa vyskytne taký, ktorý sa vyskytuje iba zriedka, ľudia sa neboja opustiť svoje automobily bez toho, aby čo i len vypli motor a utekajú loviť k mase ľudí, ktorá pripomína fanúšikov po dobrom hudobnom koncerte. New Yorkský Central Park dostal zhruba pred troma dňami poriadne zabrať.

Pokémon Go - svetapple.sk

Vaporeon

Obrovský dav ľudí valiac sa priamo doň chytal Vapo­reona, čo je mimoriadne vzácny Pokémon. To, čo dokázali ľudia vytvoriť kvôli jednej virtuálnej postavičke je doslova neuveriteľné. Každý z týchto ľudí mal navyše v ruke smartfón a celé to vyzeralo z pohľadu nezainteresovaného naozaj zvláštne. Hovoríme napríklad aj o mužovi v striebornom aute, ktorý neváhal a po zastavení okamžite vybehol loviť. Následne zo zadných dverí vybehol druhý lovec a bežal smerom k davu. V podstate to vyzeralo tak, ako by sa v Central Parku rozdávalo niečo cenné, napríklad diamanty alebo zlato, skrátka čokoľvek.

Zaujímavé je ale aj to, že niečo podobné vo svete vôbec nie je zvláštne a podobný dav sa už objavil na viacerých miestach. Vyzerá to teda tak, že Nintendo má v rukách pomerne vydarený projekt a je to jeho zatiaľ najlepší krok na mobilných zariadeniach v oblasti hier a aplikácií. Je neuveriteľné, akým hitom sa táto hra stala behom niekoľkých dní a to aj napriek tomu, že doposiaľ nebola vo väčšine sveta dostupná. Postupne sa ale pridávajú ďalšie a ďalšie krajiny a mánií podliehajú tisícky nových ľudí každú minútu.

Sme veľmi zvedaví, dokedy táto závislosť ľudom vydrží, a kam sa táto hra až posunie. Už dnes totižto tvorí celkom zaujímavý základ pre ďalšie takéto hry a môže byť inšpiráciou aj pre vývojárov, ktorí by chceli využiť podobný systém rozšírenej reality.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.