Spoločnosť Apple rozširuje možnosti využitia svojich operačných systémov a do macOS Big Sur pridala takzvané UserNotificationsUI, vďaka čomu sem môžete zakomponovať aj klon jednoduchej hry.

Flappy Bird vytvoril Will Eastcott ešte v roku 2014 a po obrovskom svetovom úspechu bol nečakane vymazaný z App Store. Dnes ho však oživil nadšenec Neil Sardesai, ktorý pracuje ako dizajnér a vývojár. Použil na to pomerne netradičný spôsob a to práve vyššie opisované notifikácie v systéme macOS Big Sur.

- Reklama -

Hru si môžete vyskúšať aj na iPhone. Nemusíte nič sťahovať

Ovládanie prebieha cez kliknutia na myš alebo trackpad. Pre tých, ktorí Flappy Bird nepoznajú, hra spočíva v tom, že musíte previesť malého vtáčika skrz čo najväčšie množstvo potrubí bez akéhokoľvek nárazu. Hoci to znie jednoducho, v skutočnosti to môže byť až extrémne náročné.

Bezprostredne po vydaní hry v roku 2014 dokázal Flappy Bird generovať zisk cca 50 000$ dolárov denne vďaka reklamám, ktoré sa nachádzali v apke. Ešte aj dnes sa v App Store objavuje množstvo napodobením, ktoré fungujú prakticky rovnako. Originál je však iba jeden.

No a pokiaľ by ste si ho chceli vyskúšať, existuje možnosť, s ktorou si Flappy Bird zahráte na svojom iPhone alebo Macu. Nemusíte si nič sťahovať a ani inštalovať. Stačí kliknúť na túto internetovú stránku a užiť si nikdy nestarnúcu klasiku.

Napíšte nám do komentára, aké ste dosiahli skóre. My sme sa po niekoľkých pokusoch dostali na 41 ✌️

- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here