Miznúce správy cez Instagram a Messenger

Facebook sa rozhodol pre ďalšie vylepšenie svojim chatovacích appiek. Ak používate Instagram alebo Messenger, už čoskoro budete môcť odosielať miznúce správy podobne, ako cez tajnú konverzáciu (Messenger). Celý proces bude jednoduchší a takisto zabezpečený.

Odosielaná informácia sa zobrazí len jedenkrát. Pokiaľ si ju prijímateľ bude chcieť pozrieť znova, nebude to možné. Niekto by si povedal, že sa to dá celkom ľahko obísť prostredníctvom snímky obrazovky. Vývojári ale s ľudskou vynaliezavosťou rátali a tento „problém“ poistili.

Ktokoľvek sa pokúsi o screenshot, druhá strana to uvidí vďaka okamžitému upozorneniu. Aj keď teda informáciu zachytíte, neurobíte to potajomky. Za nás celkom užitočná ochrana, ktorá je účinná tiež na Snapchate.

Dôležité je v tomto bode pripomenúť, že aby vám to všetko fungovalo na Instagrame, musíte ho zlúčiť s Messengerom. Sociálna sieť sa týmto spôsobom snaží nalákať ľudí, aby si zjednodušili život zlúčením platforiem.

Miznúce správy pribudli len nedávno do aplikácie WhatsApp. Aj keď v Messengeri a na Instagrame zatiaľ nie sú dostupné, Facebook už novú funkciu testuje u vybraných používateľov v USA. Je to zrejme iba otázka týždňov či mesiacov, kým sa to dostane aj ku nám. Tešíte sa?

Prečítajte si tiež  Apple mení systém aktualizácii pre iOS a iPadOS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.