Sociálne siete nie sú v dnešnej dobe len miesto, kde sa stretávajú ľudia a zdieľajú tu svoje životy. Sú aj miestom, kde sa najlepšie šíri nenávisť a falošné správy. Svoje o tom vie aj Facebook, ktorý mal nemalé problémy. Začal proti ním bojovať. Teraz sa pridáva aj druhá sociálna sieť, ktorú združuje.

Instagram bude bojovať proti nenávistným prejavom a falošným správam.

Instagram je sociálna sieť, ktorá ide stále do popredia. Môžete si tu urobiť fantastickú fotku a následne ju ukázať svojim kamošom, ktorí vás sledujú. Na Instagrame sa dá zdieľať život, umelecky sa prejavovať ale aj žiaľ šíriť nenávisť a falošné správy.

- Reklama -

No a voči tomuto problému začala sociálna sieť aktuálne bojovať. Opatrenia sú v podstate veľmi podobné ako tie, ktoré nedávno začali platiť pre sociálnu sieť Facebook.

Od dnešného dňa funguje na Instagrame špeciálny nástroj, ktorý má bojovať proti falošným správam a tiež nenávistným prejavom. Ako sa vyjadrila samotná spoločnosť, jej cieľom je aby ľudia verili obsahu na Instagrame.

Všade prítomné falošné správy tomu ale nenapomáhajú. Riešiť tento trend je v súčasnej dobe stále väčšou výzvou a špecializované tými vo vnútri spoločnosti pracujú na tom ako ho vyriešiť.

Instagram bude bojovať proti nenávistným prejavom a falošným správam.

Sociálna sieť by mala v spolupráci s rôznymi agentúrami na analyzovať obsah. Následne bude určovať to, do akej miery je tento obsah pravdivý a vyvodzovať určité obmedzenia. Prednedávnom bola funkcia spustená a testovaná v USA.

Zmeny na Instagrame platia už celosvetovo

Niektorí používatelia si už možno stihli všimnúť zmeny. Od teraz je ale spustená celosvetovo takže sa týka každého jedného človeka na Instagrame. Pokiaľ sa objaví na sociálnej sieti nejaká falošná fotografia alebo video, aplikácia vás na to upozorní. Bude už len na vás, či sa rozhodnete tento obsah odkryť alebo nie. V podstate by vás malo od toho odradiť varovanie.

Je to možno trochu slabý spôsob ako šírenie takýchto dezinformácii a správ zastaviť avšak na druhú stranu by sociálna sieť nemohla asi ani zakročiť tvrdšie.

Pokiaľ to neprekračuje určitú mieru tolerancie, bolo by to v rozpore so slobodou vyjadrovania sa na internete a to je problém. Uvidíme, ako to bude fungovať v praxi. Všimli ste si už nový systém aj na Slovensku?

Instagram bude bojovať proti nenávistným prejavom a falošným správam.
Instagram bude bojovať proti nenávistným prejavom a falošným správam.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.