Instagram je v súčasnosti veľmi rozšírená sociálna sieť, ktorá stále naberá svojich nových používateľov. Nepochybujeme, že ju používaš aj ty, veď len aj náš projekt Zachytené na iPhone má svoj vlastný pomerne rozšírený účet na tejto sociálnej sieti a nezaostávame ani my s našim SvetApple účtom. Je to momentálne trend pochváliť sa s fotkami medzi ostatnými na internete. Instagram priniesol drobné vylepšenie, ktoré ale určite veľmi poteší mnohých jeho fanúšikov!

Instagram má novú funkciu, chalani sú hlavičky!

Chalani v Instagrame dokázali na svoju sieť pridať pomerne zaujímavú novú funkciu, ktorej obdobu sme priznáme sa ešte v žiadnej inej aplikácií v AppStore asi ani nevideli. Obmedziť alebo lepšie povedané zmeniť vyobrazenie niektorých základných funkcií iOS asi nie je úplne jednoduché a tiež nie je úplne bežné aby takéto zmeny prešli cez prísny schvaľovací proces Apple. Vývojárom v Instagrame sa to ale zjavne podarilo. O čo teda ide?

- Reklama -

Ak na tejto sociálnej sieti pôsobíš aj ty a sleduješ fotky či videá, určite sa ti už neraz stalo to, že si mal tichý režim, poprípade si video nepočul, lebo si mal príliš nízko nastavenú hlasitosť. Bežná vec, avšak akonáhle si pridal zvuk, na videu sa ti zobrazil typický štvorček, ktorý sa ti zobrazí vždy keď stlačíš niektoré z tlačidiel hlasitosti aby ti oznámil, na akej úrovni máš hlasitosť nastavenú. Tento štvorček ale prekrýval video a bolo to dosť nekomfortné.

Instagram ale priniesol úplne novú funkciu, ktorá dokonalo a elegantne tento problém vyriešila. Namiesto veľkého štvorčeka sa ti totiž v hornej lište ukáže len jemný pásik, ktorý ťa informuje o sile zvuku. Vďaka tomu ťa už nič nevyrušuje a ty si môžeš videá pozerať v absolútnom pokoji a hlavne bez toho, aby ti do nich čokoľvek skákalo. Je to teda skvelá tichá funkcia, ktorá nás veľmi milo prekvapila. Momentálne nás ale zaujíma aj to, či sa niečo podobné objaví aj v iných aplikáciach.

iPhone - svetapple.skiPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here