Jedna z najväčších sociálnych sietí na svete inovuje a tentokrát prináša funkciu, ktorú si osvojí obrovské množstvo Slovákov. Zbavíte sa vďaka nej nutkaniu neustále kontrolovať notifikácie či odpovedať na správy od priateľov alebo sledovateľov. Spoločnosť Meta, pod ktorú Instagram spadá, o tom informovala vo svojom oficiálnom blogu.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Novinka nesie názov „Quiet Mode“ a postupne sa s ňou stretávajú používatelia vo viacerých svetových krajínách. Jej hlavnou úlohou je, aby sa používateľ mohol plne sústrediť na svoju prácu a tvorbu a nenechal sa neustále vyrušovať rôznymi upozorneniami, ktoré nie sú v danej chvíli až také dôležité.

Kde je tichý režim pre Instagram dostupný? 

Tichý režim na Instagrame
Zdroj: Meta

S tichým režimom na Instagrame sa v tejto chvíli stretávajú ľudia v Spojených štátoch, Spojenom kráľovstve, Írsku, Kanade, Austrálii a na Novom Zélande. Na Slovensku ani v Česku funkcia zatiaľ nie je dostupná, no sociálna sieť sľubuje, že ju čoskoro rozšíri ďalej. Je to teda iba otázka času.

Quiet Mode v praxi funguje tak, že aj keď ste na sociálnej sieti aktívni, ostatní používatelia uvidia, že nechcete byť nikým vyrušovaní. Nebudú si teda myslieť, že ich cielene ignorujete.

Tichý režim na Instagrame
Zdroj: Meta

A ak vám niekto aj napriek tomu napíše, o správe nedostanete žiadnu notifikáciu. Prečítate si ju teda až neskôr, keď na to budete mať čas. Je to úplne jednoduché a zároveň geniálne.

Aktivujete ho ako manuálne, tak aj automaticky

Tichý režim na Instagrame
Zdroj: Meta 

Instagram zašiel dokonca tak ďaleko, že tichý režim umožní aktivovať ako manuálne tak aj automaticky. Používateľ si sám nastaví, kedy sa má zapínať a kedy vypínať, vďaka čomu si vytvorí svoj vlastný časový harmonogram vyčlenený pre prácu.

No a keď budete so všetkým hotoví a Quiet Mode na Instagrame deaktivujete, sociálna sieť vás samozrejme oboznámi o všetkých upozorneniach alebo správach, ktoré v priebehu času na váš účet dorazili. O nič teda neprídete.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto novinke myslíte vy. Považujete tichý režim na Instagrame za užitočnú funkciu alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here