Sociálna sieť Instagram už roky nie je iba o pridávaní fotografií na nástenku. Stala sa z nej univerzálna komunikačná platforma, cez ktorú si dokážeme posielať správy. Stále sú tu, ale obmedzenia, pre ktoré mnohí z nás používajú aj Facebook Messenger či WhatsApp. Ako, ale píše portál Androidheadlines, čoskoro sa to môže zmeniť.

Instagram totiž pripravuje revolúciu zavedením funkcie, vďaka ktorej bude oveľa univerzálnejší. Aby sme nechodili okolo horúcej kaše, v praxi pôjde o možnosť zdieľania súborov v priamych správach (DM), čo ocenia súkromné, ale aj firemné účty. V súčasnosti tu takáto možnosť nie je a preto je potrebné stále využívať alternatívne platformy. To je trochu otravné.

Dnes už máme dokonca aj pohľad na túto funkciu, a to prostredníctvom uniknutej snímky obrazovky na sociálnej sieti X, ktorá odhaľuje, že používatelia budú môcť zdieľať súbory priamo v chate. Nová možnosť bude prístupná za pomoci tlačidla „+“.

instagram
Zdroj: X / alex193a

A hoci podrobnosti týkajúce sa typov súborov a limitov veľkosti zostávajú utajené, predpokladá sa, že Instagram tieto detaily prispôsobí tak, aby zabezpečil bezproblémový používateľský zážitok. Na oficiálne informácie si však ešte musíme chvíľu počkať.

Uľahčením prenosu súborov priamo prostredníctvom správ chce sociálna sieť Instagram zefektívniť komunikáciu medzi podnikmi a ich publikom. Tento krok by mohol výrazne znížiť závislosť od externých služieb zasielania správ pri zdieľaní dokumentov a prezentácií a udržať interakcie v rámci ekosystému Instagramu.

Instagram chystá aj ďalšie šikovné vylepšenia 

Aby toho nebolo málo, očakáva sa, že nadchádzajúca aktualizácia Instagramu zavedie aj ďalšie funkcie, ako sú „uložené odpovede“ na rýchly prístup k dôležitým správam a záhadnú funkciu „pridať vaše„, ktorej účel zatiaľ nie je objasnený.

To, kedy budú tieto novinky prístupné verejnosti zatiaľ nie je známe, no môže to trvať ešte niekoľko týždňov, prípadne mesiacov.

Na záver už stačí iba napísať toľko, že táto očakávaná funkcia zdieľania súborov má potenciál pozdvihnúť používateľský zážitok Instagramu tým, že uľahčí plynulejšiu spoluprácu a zdieľanie v rámci aplikácie. Ak sa táto novinka úspešne implementuje, mohla by nanovo definovať úlohu Instagramu v profesionálnej a osobnej komunikácii, čím by sa stal silným konkurentom aplikácií na zasielanie správ, ako sú Messenger a WhatsApp.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Instagram testuje novú funkciu. Populárne "Stories" by sa mali zmeniť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -