Návod ako pridávať príspevky na Instagram cez počítač si môžete prečítať v tomto článku. Ide o overený postup, ktorý využívame aj my v redakcii, no zároveň dopĺňame, že by to mohlo byť aj o niečo jednoduchšie.

Predstavte si, že napíšete www.instagram.com, prihlásite sa ku svojmu účtu a následne pridáte fotku alebo video. Táto sociálna sieť síce vznikla pre mobilné zariadenia, no nebudeme si klamať, že veľa obsahu sem pribúda až po úpravách v počítači.

Ako ukazujú obrázky na sociálnej sieti Twitter, o ktoré sa postaral vývojár Alessandro Paluzzi, Instagram začal konečne testovať možnosť jednoduchého pridávania príspevkov aj cez webovú apku. Nachádza sa v nej ukrytý kód, ktorý je znázornený na screenshotoch nižšie.

Používateľ bude môcť jednoduchým spôsobom pridať obrázok/video, pričom si zvolí formát a orezanie, pridá filter či dodatočné úpravy a všetko ukončí popisom a hashtagmi. Celé to pôsobí veľmi jednoducho a pripomína mobilnú aplikáciu, kde dokážete urobiť to isté.

V súčasnosti žiaľ nepoznáme žiadne ďalšie detaily ohľadom toho, kedy sa novinky dočkáme aj v praxi. Nezistil to ani šikovný vývojár, ktorý objavil spomínaný kód. Zahraničný portál Macrumors dokonca uvádza, že vzhľadom na dlhodobé zameranie na mobilné zariadenie nemusí sociálna sieť webovú verziu pridávania príspevkov nikdy zverejniť. Netreba sa teda tešiť predčasne.

Na záver už iba doplníme, že aj keď je táto správa skutočne zaujímavá, treba si uvedomiť, že Instagram zatiaľ nie je dostupný ani len pre iPad. Je síce pravda, že si ho sem môžete stiahnuť ako aplikáciu pre iPhone, no tá nie je responzívna s väčším displejom. Napíšte nám do komentára, či by ste privítali webovú verziu pridávania príspevkov. Sme zvedaví na vaše názory.

Prečítajte si tiež  MacBook Pro s mini-LED displejom bude revolúciou pre celý priemysel
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.