Instagram patrí medzi najväčšie a najpopulárnejšie sociálne siete na svete. Už dávno prekonal hranicu 1 miliardu používateľov a neustále narastá. Autori sa snažia pridávať nové a zábavné funkcie. Napriek tomu appka ešte stále nie je ani po rokoch dostupná na iPade. Dnes sme sa dozvedeli prečo.

Vieme prečo Instagram nenainštalujete na iPad.

Sociálna sieť bola založená ešte v roku 2010.Po desiatich rokoch vývoja dospela do štádia, kedy už nie je iba o fotkách ale aj o videách, správach, príbehoch a podobne… Napriek tomu, že sa ju snažia vývojári posúvať na všetky možné platformy, doteraz nie je možné Instagram nainštalovať na iPad. Odpoveď na to, prečo je to tak aj po dlhej dobe, čo je appka na trhu dnes prezradil sám CEO Instagramu, Adam Mosseri.

Pokiaľ ste očakávali odôvodnenie na štýl, že na iPad jednoducho nepatrí tento druh aplikácie, ste vedľa (tak isto ako aj my). V skutočnosti má byť hlavným dôvodom to, že spoločnosť nemá prostriedky na to, aby vyvíjala appku aj pre túto platformu. Mosseri tvrdí, že majú malo ľudí a v pláne veľa vecí, ktorým sa treba venovať a ktoré musia ešte zdokonaliť. Preto na iPad neostal čas.

ako získať followerov na Instagram účte
Vieme prečo Instagram nenainštalujete na iPad.

Samozrejme, je to rozhodnutie samotnej spoločnosti, prečo tento krok ešte neučinila. Používatelia môžu koniec koncov využívať Instagram aj na tejto platforme. K dispozícii majú ale iba zmenšenú verziu, ktorá je bežne dostupná na iPhone. Navyše kedysi existovali aj rôzne aplikácie, ktoré vedeli vytvoriť akési „rozhranie“ po tom ako ste sa do nich prihlásili. Sociálna sieť ale zmenila svoje API a už ani tieto appky nefungujú.

Nám príde výhovorka o nedostatku prostriedkov preto, aby zaviedli Instagram aj na iPad trochu trápna. Ako sme už napísali vyššie, používa ho viac ako 1 miliarda ľudí po celom svete. Okrem toho ho vlastní Facebook. Zohnať dostatok prostriedkov na to, aby bol Instagram aj na iPade, teda nemôže byť taky problém.

Rovnako tak si nemyslíme, že je problém zamestnať vhodných ľudí, ktorí ho dokážu vytvoriť. Ak by bol jednoducho o appku malý záujem na tejto platforme, pochopili by sme to. Ak sa ale jedna z najväčších sociálnych sieti „vyhovára“ na nedostatok prostriedkov, je to trochu zvláštne. Každopádne je aspoň dobrou správou to, že Adam Mosseri, nevyvrátil že sa Instagram na iPad raz dostane. Netušíme však, kedy to asi bude…

Prečítajte si tiež  Máš pekné fotky z iPhonu? Pochváľ sa s nimi!
Vieme prečo Instagram nenainštalujete na iPad.
Vieme prečo Instagram nenainštalujete na iPad.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.