Vyzerá to tak, že boj v oblasti sociálnych sietí sa začína poriadne vyostrovať. Instagram predstavil novú funkciu „Reels“, ktorá je pripravená naplno zabojovať proti TikToku. Dostupná je už aj na Slovensku, takže si ju môžete vyskúšať aj vy!

Instagram začal oficiálne konkurovať TikToku!

Po prvýkrát sme o funkcii „Reels“ počuli ešte koncom minulého roka, kedy oficiálne vstúpila do skúšobného testovania vo vybraných krajinách. Dnes ju môžu používatelia aktivovať vo viac ako 50 štátoch z celého sveta. Týka sa to aj Slovenska a Česka.

Autori hovoria, že používatelia získajú celkom nové možnosti, ako vytvárať a objavovať krátke zábavné videá. Každý snímok bude mať 15 sekúnd. Natáčanie a úprava prebieha priamo v appke sociálnej siete. Výhodou je aj možnosť výberu hudby priamo z knižnice Instagramu.

Reels budú môcť byť zdieľané s používateľmi z celého sveta vďaka umiestneniu do karty „Preskúmajte“. Tvorcovia sa môžu tešiť v prípade úspechu na finančnú odmenu. Kompetentní tým chcú motivovať používateľov, aby začali s novou funkciou pracovať čo najviac.

Pokiaľ vás zaujímajú konkrétne výšky odmien, presné čísla nepoznáme. Informácie z pozadia však tvrdia, že dosahujú aj niekoľko stoviek dolárov. Tí, ktorí sa zaviazali tvorbou obsahu len pre Instagram majú pochopiteľne aj bonusy.

Uvidíme, ako to dopadne vo finále. Pokiaľ si dobre spomínate, táto sociálna sieť v minulosti prebrala štafetu aj veľmi populárnemu Snapchatu. V tomto prípade môže byť scenár celkom podobný. Instagram útočí vo chvíli, kedy je TikTok (špeciálne v USA) mimoriadne „oslabený“. Do komentára nám napíšte, či už ste stihli vyskúšať Reels…

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro budeme nabíjať rýchlejšie ako dnes. Apple chystá aj modernejší GaN adaptér
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.