Jedna z najväčších sociálnych sietí na svete zavádza dôležité zmeny. Po dlhých rokoch vývojári zapracovali na Instagramovom feede, kde sa odteraz budú zobrazovať navrhované príspevky. Na jeho koniec sa už teda neprescrollujete!

Instagram a jeho vylepšený feed

Táto aktualizácia sa týka predovšetkým používateľov, ktorí nesledujú veľa iných účtov. Doteraz ste sa pri prezeraní aktuálnych príspevkov mohli dostať po niekoľkých minútach k upozorneniu, v ktorom sa uvádzalo, že vám aplikácia začne zobrazovať stariše fotografie alebo videá (nakoľko sa tie aktuálne „vyčerpali“).

Po novom je to však už ináč. Namiesto opakovania vám bude systém navrhovať príspevky od úplne cudzích profilov, ktoré vyberie na základe vašich preferencií. Instagram si teda bude všímať koho sledujete a akú činnosť na sociálnej sieti vykonávate.

Zaujímavé je, že tvorcovia sa novým nápadom nepochválili na internetových stránkach alebo v oficiálnom blogu. Zavedenie prišlo tak trochu „potajomky“. Kompetentní sa možno obávali negatívnych reakcií zo strany verejnosti. Nám to však príde ako celkom dobrý nápad.

Každý používateľ si predsa bude môcť slobodne vybrať, či chce pokračovať v prezeraní návrhov alebo nie. Nachádzať sa tu môžu nové, inšpiratívne účty, ktoré niekoho zaujmú. Do komentára nám napíšte ako sa na celú vec pozeráte vy…

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone upozornil muža na cudzí AirTag v aute. Neskôr sa zistilo, že bolo kradnuté
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.