Jedna z najznámejších sociálnych sietí súčasnosti pracuje na nových funkciách, ktoré ocení nejeden používateľ. Najnovšie sem pribudli QR kódy. Načítať sa dajú z akejkoľvek aplikácie. Pomôcť to má hlavne biznisu na Instagrame

Instagram a QR kódy

Pokiaľ trávite na tejto sociálnej sieti množstvo času, pravdepodobne viete, že vyhľadávanie konkrétnej osoby/firmy cez jej meno/názov môže byť komplikované. Pri obrovskom počte používateľov a podobných profiloch sa tomu netreba čudovať. Našťastie však vývojári vymysleli riešenie.

Po novom budete môcť využívať QR kódy, ktoré si naskenujete prostredníctvom akejkoľvek aplikácie tretej strany (alebo napríklad cez fotoaparát v iPhone, ktorý túto funkciu podporuje). Po niekoľkých kliknutiach v profile sa vám vygeneruje grafický symbol, ktorý nasmeruje ľudí priamo na váš účet.

Niečo podobné sa používa už dlhé roky aj v iných aplikáciách a tak je táto novinka vítaná. Instagram prišiel s QR kódmi po prvýkrát ešte minulý rok v Japonsku, kde si otestoval ich funkčnosť. Používatelia boli evidentne spokojní a tak sa vylepšenie rozširuje do celého sveta.

U nás v redakcii už všetko funguje a myslíme si, že by to malo byť podobne aj u vás. Pokiaľ QR kód neuvidíte v Nastaveniach svojho profilu, uistite sa, že máte najnovší update. K funkcii sa dostanete následujúcim spôsobom:

  • Prejdite na kartu svojho profilu (v spodnom menu úplne napravo).
  • V pravom hornom rohu klepnite na tri čiarky.
  • Z ponuky, ktorá sa vám vysunula klepnite na QR kód.
  • Instagram vám vytvoril vašu unikátnu značku. V pravej vrchnej časti si môžete vybrať či ju chcete uložiť alebo zdieľať.
  • Hotovo (postup je opísaný aj v našej galérii).

Do komentára nám napíšte, či vám to funguje a ako hodnotíte vylepšenie. Za nás skvelý nápad, ktorý tu mohol prísť už dávno…

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple Pencil prejde dôležitým vylepšením: Prezradil ju update iOS 17.1
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.