Ako to už vyzerá, jedna z najväčších sociálnych sietí na svete, Instagram, dostane opäť nové vylepšenie. Používatelia tu budú môcť zarábať peniaze podobne ako na YouTube či Facebooku. Nebudú teda odkázaný len na spolupráce s partnermi tretích strán.

Nová možnosť ako zarobiť na Instagrame?

Platforma má už dnes nespočetné množstvo používateľov, ktorí tu trávia denne hodiny svojho času. Pokiaľ máte chvíľku voľna, automaticky kontrolujete to, čo je nové na Instagrame. To považujeme za úspech.

Pre niekoho je ale táto sociálna sieť doslovným živobytím. A vôbec nie takým zlým ako si niekto môže myslieť. Za spolupráce s partnermi, v prípade, že máte dosť followerov môžete dostať tisíce eur mesačne či dokonca týždenne. Treba byť ale v rebríčku tých najlepších naozaj vysoko. Po novom navyše budete môcť zarábať aj za pridaný obsah priamo od tvorcov sociálnej siete.

Ešte nejde o žiadne oficiálne informácie ale skôr o únik, za ktorým stojí známa programátorka Jane Manchun Wong. Tá sa trochu „pohrabala“ v kódoch sociálnej siete a prišla na to, že sa tu už nachádza tajná položka Instagram Partner Program. Samotná sociálna sieť ju tu popisuje ako spôsob zarábania pomocou krátkych reklám v IGTV videách. Nakoľko ale ide iba o obyčajný únik, nevieme presne povedať bližšie detaily ohľadom pripravovaného programu.

Na Facebooku, ktorý vlastní aj Instagram to funguje tak, že presne 55% zo všetkých príjmov z reklamy putuje tvorcov, zatiaľ čo zvyšok dostáva sociálna sieť. Predpokladáme, že tento dlhšie zavedený systém funguje už spoľahlivo a kompetentní ho nebudú chcieť meniť ani na druhej gigantickej platforme, ktorú prevádzkujú.

To znamená, že Instagram príde pravdepodobne s veľmi podobným konceptom. Ostatne, bližšie informácie by sme sa mali dozvedieť už čoskoro. Nateraz môžeme len čakať, kedy sociálna sieť tieto novinky potvrdí a influenceri dostanú možnosť zarábať aj trochu iným spôsobom. O všetkom vás budeme samozrejme informovať.

Aktuálne: Instagram odstránil tlačidlo IGTV.
Instagram začne platiť influencerom za ich príspevky.
Prečítajte si tiež  Google vylepšil niektoré svoje aplikácie pre iOS!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.