Sociálne siete sa neustále vyvíjajú a vylepšujú. Platí to aj pre Instagram, ktorý patrí medzi najpoužívanejšie aplikácie v našich mobilných zariadeniach. Jeho tvorcovia to veľmi dobre vedia a preto tvrdo pracujú na zdokonaľovaní rôznych funkcií. Ako informuje The Verge, poslednú inováciu zaručene ocení každý jeden používateľ.

Platforma, ktorá už dlhé roky spadá pod spoločnosť Meta totiž vo štvrtok ohlásila, že používateľom dáva možnosť zdieľať video poznámky. Ide o funkciu, ktorá sa zobrazí pri fotografiách vašich priateľov, keď si otvoríte na Instagrame chat. Doposiaľ boli tieto poznámky založené výlučne na texte, no sociálna sieť im vdychuje ďalší život prostredníctvom videa. Ocenia to najmä kreatívci.

Vďaka tejto naoko drobnej, no v praxi veľmi užitočnej funkcií dostanú ľudia na sieti ešte širšie možnosti vyjadrenia. Hoci sú tieto videá obmedzení len na 2 sekundy, aj v takto krátkom časovom úseku môžete dať najavo svoju aktuálnu náladu, alebo emóciu.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Poznámky na Instagrame prinášajú aj ďalšie inovácie 

Aby toho nebolo málo, Instagram predstavil aj ďalšie formy reakcií na poznámky od priateľov vrátane fotografií, videí, zvukových správ, nálepiek a GIF obrázkov.

Odpoveď na poznámku sa vám zobrazí klasicky vo vašom chate rovnako, ako každá iná správa. Celé je to jednoduché a intuitívne. Poznámky môžeme po novom považovať za také malé „Stories“.

Nakoniec už iba podotkneme, že ak ste o poznámkach nikdy predtým nepočuli, je to preto, že ide o pomerne nový formát od sociálnej siete, ktorý si získal najväčšiu popularitu medzi mladými používateľmi.

Stále však platí, že v poslednej dobe si získava čoraz väčšiu pozornosť, čoho dôkazom je aj fakt, že mu Instagram venuje viac času. Ak sa teda chcete vyjadriť aj iným, možno trochu decentnejším spôsobom než cez príbeh, toto je cesta.

 

Uverejnil/-a @mosseri
Zobraziť v Threads

 

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Facebook a Instagram dostali od EÚ šialenú pokutu vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur. Toto je dôvod
Môže ťa zaujímať
- Reklama -