Po dlhom čakaní ale predsa. Apple vydalo App Store v slovenčine! Aj keď to tak spočiatku nemusí vyzerať, App Store v slovenčine naozaj je. Niektorým sa jazyk prepol automaticky, niektorí si musia počkať… Pokiaľ už nechceš čakať, nižšie ti ukážeme trik ako dostaneš slovenčinu hneď! 

Čo by to mohlo znamenať?

Príchod slovenčiny a češtiny do App Store sme si doslova vymodlili. Dlhú dobu sme očakávali, že Apple nájde na mape tieto štáty a prinesie nám naše rodné jazyky. Stalo sa a veľmi nás to teší. Ďalším vytúženým krokom by bola hlasová asistentka Siri v slovenčine. Určite by sme sa potešili! Dúfajme preto, že Apple je na správnej ceste a uvidíme, či aj ostatné možnosti sa stanú realitou.

Ako dostaneš slovenčinu aj ty?

Buď si počkáš, kým sa App Store sám „spamätá,“ alebo ak nedokážeš vydržať, stačí sa v nastaveniach zariadenia odhlásiť, a potom znovu prihlásiť na tvoje Apple ID. Jazyk celej aplikácie by sa mal zmeniť.

Vybrané - Svetapple.sk
Vybrané – Svetapple.sk

Popisy aplikácii

App Store bohužiaľ ešte nie je v slovenčine kompletne, kedže popisy aplikácii sú stále v angličtine. Toto je ešte jeden krôčik k dokonalosti. V dnešnej dobe väčšina ľudí rozumie angličtine na potrebnej úrovni úrovni, bolo by však potešujúce, keby Apple nejakým trikom zvládlo aj toto. Pri tej všetkej krásnej ľubozvučnej slovenčine by sme uvítali aj popisy k aplikáciam v slovenčine.

Ukážka - Svetapple.sk
Ukážka – Svetapple.sk
Prečítajte si tiež  iOS 17.1.2 je za dverami. Vieme, kedy by Apple mohol vydať aktualizáciu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk