Apple je spoločnosť, ktorá nepodporuje nič iné, len seba a svoje produkty, pod čo sa podpisuje aj fakt, že doslova neuznáva Jailbreak, vďaka ktorému si môžu používatelia upraviť vzhľad svojho zariadenia, nainštalovať neplatené aplikácie, či pridať rôzne iné funkcie, ktoré sa v klasickom iOS nevyskytujú. S iOS 8.3 však prišlo radikálne zastavenie Jailbreaku!

Apple opravilo chyby

Tak ako sa dalo prakticky skôr či neskôr očakávať, Apple nakoniec opravilo chyby, ktoré umožňovali používateľom nainštalovať Jailbreak až v iOS 8.1.3. Táto aktualizácia bola prakticky veľmi nenápadná a okrem niekoľkých drobných chýb poriadne sťažila prácu hackerov. Je možné, že tí si už ani nelámu hlavu nad jej prelomením ale sústreďujú  sa predovšetkým na verziu iOS 8.2, ktorá má vyjsť už čoskoro.

- Reklama -

Aj keď sa to síce na prvý pohľad nemusí zdať ako úplne pravdivé, hackeri dosť pomáhajú Apple tým, že sa pokúšajú prelomiť brány iOS Jailbreakom! Prečo? No, je to jednoduché, cez podobné chyby sa totiž do zariadenia môžu dostať aj pochybné vírusy, ktoré určite nechceme. Práve preto je Apple hackerom vďačné aj keď Jailbreak nenávidí!

iOS 8.1.3 - svetapple.sk
iOS 8.1.3 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.