Jailbreak je téma, ktorá už nie je taká rozšírená ako v minulosti, no napriek tomu stále existuje. Tento „trend“, alebo skôr komunita nadšencov, ktorí chcú od iPhone trošku viac, pretrváva už od iPhone 3GS, lepšie povedané od iOS 3.0. V skratke ide o to, že skupina fanúšikov po vydaní operačného systému nájde chybu, vďaka ktorej je možné do tvojho iOS zariadenia inštalovať tweaky (z prekladu, doladenia) do tvojho iOS zariadenia. Mnohí ľudia si myslia, že telefón sa potom správa ako Android, prípade, že sa jedná iba o bezplatné aplikácie. My ti predstavovaním vybraných vylepšení ukážeme, že to nemusí byť len preto! Dnes sa pozrieme na tweak s názvom  RevealNC 9.

Celkový dojem

Jailbreak tweak RevealNC 9, patrí skôr k tým tweakom, ktoré prinášajú len zmenu dizajnu niektorej z funkcií iOS, ako nejakú funkcionalitu, no napriek tomu som si ho obľúbil a chcel by som Vám ho všetkým predstaviť.

- Reklama -

Ide o tweak, ktorý mení spôsob vyscrollovania notifikačného centra. Ako v iOS 9, tak v iOS 10 sa notifikačné centrum vysúva akokeby, od najspodnejšieho bodu aź po vrch. S týmto tweakom je to ale tak, že tweak sa ti vysunie práve do bodu, kde máš práve prst. Je to možno trošku ťažie na pochopenie, preto sme pripravili obrázok s porovnaním a takisto aj video nižšie.

Vľavo na obrázku je plne stiahnuté notifikačné centrum a vpravo, je ukázané ako sa vyrolovávalo. Ak si všimneš, s tweakom je v tom istom bode rovnaký obsah, zatiaľ čo bez tweaku je vždy na mieste, kde máš prst, už budúca najspodnejšia časť notifikačného centra.

nc9

Informácie

Plusy

Mínusy

+ dizajn

– zobrazuje namiesto operátora Telekom, TeleTelekom, ale to sa snáď opraví v ďalšiom update

Nastavenia

Vydavateľ a cena

Tento tweak neumožňuje žiadne nastavenia. BigBoss (http://apt.thebigboss.org/repofiles/cydia/)


Zadarmo

Čo je to Jailbreak?

Pre tých, čo Jailbreak nepoznajú, alebo ho ešte nemali nainštalovaný, jailbreak je, ako som už spomínal, proces, ktorý umožňuje iOS zariadeniam spúšťať ľubovoľný a nie iba autorizovaný Apple kód a prístup do súborového systému. „Jailbreaknuté“ zariadenia potom umožňujú inštalovať aplikácie, ktoré sú nedostupné cez oficiálny obchod App Store, pomocou neoficiálnych inštalátorov akým je napríklad najznámejšia Cydia. Jailbreaknuté zariadenia samozrejme môžu stále využívať aj App Store.

Výhody či nevýhody jailbreaku, ako aj právne otázky nájdeš v našom článku, Jailbreak. Áno alebo nie?, kde sa jailbreaku venujeme podrobnejšie.

Video

Názorné fugovanie a dizajn tweaku si môžeš pozrieť v tomto videu. V prípade, že by ti bolo niečo nejasné, alebo by si mal problém, či nejaký tip na tweak ktorý používaš ty, stačí nám len napísať. Môžeš tak urobiť na našej facebookovej stránke, alebo pomocou emailu → [email protected] 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]