Ak patríte medzi skalných fanúšikov Apple, určite sa v nasledujúcich riadkoch nájdete aj vy. Vernosť značke je niečo, na čo môže byť jablková firma viac ako pyšná, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na predajoch zariadení naprieč celým portfóliom spoločnosti. Najnovšia štatistika ukazuje, že väčšina majiteľov iPhonov vlastní okrem telefónu minimálne jeden alebo dva ďalšie produkty s nahryznutým jablkom na zadnej strane.

Jedným z dôvodov, prečo si ľudia zabezpečujú okrem iPhonu aj iné zariadenia od Apple, je výborná spolupráca operačných systémov medzi sebou, ako aj v rámci celého ekosystému. Čo teda patrí medzi najčastejšie kupované zariadenia pre majiteľov iPhonu?

Prečítajte si tiež  iPhone 13: Vieme, kedy sa začne predávať po celom svete

Ako by ste možno mohli očakávať, na popredných priečkach sa umiestnil iPad, hodinky Apple Watch a slúchadlá Airpods. V prípade Apple Watch, ktoré vlastnia až dve tretiny majiteľov iPhonov, je dôvod celkom jednoduchý. Kúpa samostatných hodiniek by bez iPhonu nedávala veľmi veľký zmysel, nakoľko mnoho užívateľov používa Apple Watch ako predĺženú ruku smartfónu. Napriek tomu, že Airpody je možné pripojiť aj k iným zariadeniam, najväčším „parťákom“ pre slúchadlá je práve iPhone, s ktorým komunikujú bravúrne.

V prípade iPadu  sa však dostávame na ohromné číslo, keďže až 84% majiteľov iPhonu vlastní taktiež aj jablkový tablet. Konzumácia informácii na väčšej obrazovke je nielen efektívnejšia, ale aj pohodlnejšia. Spolu s takmer identickým operačným systémom je iPad výbornou voľbou pre každého užívateľa, ktorý nepotrebuje pre bežnú kencelársku prácu alebo surfovanie na webe počítač.

Apple

Každá minca však má dve strany. Na trhu s počítačmi alebo inteligentnými reproduktormi Apple značne zaostáva. Zatiaľčo spomedzi všetkých majiteľov iPhonov, ktorí vlastnia počítač, iba 41% tvoria Macy. Podobne to je aj s multimediálnymi centrami, keďže systém Apple TV obdržal len 39% podiel. V porovnaní s Chromecastom, Roku alebo FireTV je to výrazný rozdiel.

Ako ste na tom s Apple zariadeniami vy? Vlastníte iba iPhone, Mac, poprípade hodinky Apple Watch alebo nejaký iný produkt? Pochváľte sa nám so svojou zbierkou v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiPhoneHacks
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.