Vo svete hier je titul Mafia v podstate jeden z najpopulárnejších vôbec. Nie je možno na takej úrovni ako napríklad GTA, no akonáhle sa objavila správa, že tretie pokračovanie vyjde v dohľadnej dobe a trailer nám naznačil, že sa je skutočne na čo tešiť, celý svet jasá. O to lepšie je to, že táto hra pochádza od našich bratov čechov a aj keď možno Mafia III a ani Mafia II nie sú už čisto české hry, časť vývojárskeho týmu z prvej Mafie na hre stále pracuje. Dnes bol vydaný ďalší trailer k tejto fantastickej hre a dokonca aj 23 minút dlhý gameplay!

Mafia III vydala druhý trailer + gameplay!

Mafia III síce stále nevyšla a jej vydanie je naplánované na 7. októbra tento rok, čo znamená, že si ešte pekných pár mesiacov počkáme, no už dnes vieme, že sa jej dej bude odohrávať opäť krôčik bližšie ku súčasnosti. Pôjde o 60. roky minulého storočia a miesto činu bude fiktívne mesto New Bordeaux, inými slovami pozmenené New Orleans.

- Reklama -

Hlavná postava bude černoch a pôjde o Lincolna Claya. Ten sa vracia z vojny vo Vietname práve vtedy, kedy je jeho rodina napadnutá gangom Talianskej mafie. To samozrejme nemôže nechať len tak na poriadku a rozhodne sa pomstiť.

Na hru sa všetci veľmi tešíme a aj oficiálny gameplay prezrádza, že to bude skvelá zábava, plná akčnosti, streľby a automobilových naháňačiek. Okrem druhého traileru k tejto hre sa objavil aj dlhý, až 23 minútový gameplay a môžeme skonštatovať len jedno – je sa na čo tešiť.

https://youtu.be/4UdSpFXz8Q4

Už na prvý pohľad je po grafickej stránke na veľmi vysokej úrovni a my len dúfame, že sa tvorcovia rozhodnú vydať aj verziu pre Mac tak, ako tomu bolo pri Mafii II. Oficiálny dátum vydania je naplánovaný na 7. októbra, hra príde prakticky až 6 rokov po predošlom dieli, Mafii II. Tá vyšla v auguste 2010. Čas teda letí neuveriteľným spôsobom a my sa už nevieme dočkať toho, ako si tento legendárny titul zahráme.

Len tak mimochodom, akonáhle bude hra vydaná a dostane sa aj na platformu OSX, určite sa pokúsime spraviť nejaký ten gameplay. Je síce pravda, že na Macu si moc hry neužijeme, ale na druhej strane je pravda aj taká, že sa tu hrať dá a a to aj na základných modeloch na celkom slušnej grafickej úrovni. No, čo viac dodať, veľmi sa tešíme! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.