Umelá inteligencia je niečo, bež čoho sa zdá sa už čoskoro nezaobíde žiadna väčšia technologická spoločnosť. Uvedomuje si to aj Meta, ktorú v súčasnosti riadi Mark Zuckerberg. Táto firma potichu pracovala na vlastnom jazykovom modeli, ku ktorému sa mohla dostať iba hŕstka vyvolených. Medzi nimi bol však evidentne aj jeden nesprávny človek, ktorý sa ho rozhodol celú AI zverejniť na 4chan. Informoval o tom portál Vice.

Spoločnosť Meta tvrdí, že jej technológia bola k dispozícii len pre schválených výskumníkov, vládnych úradníkov alebo iných vybraných členov testovacieho procesu. Nástroj spoločnosti Meta, ktorý bol označený pod skratkou LLaMa (Large Language Model Meta AI) sa dal na 4chan stiahnuť ako torrentový súbor.

Podľa portálu Vice ide o prvý veľký únik vlastného modelu umelej inteligencie veľkej technologickej firmy, pričom doposiaľ sa spoločnostiam Google, Microsoft či OpenAI darilo testovať svoje nové technológie v maximálnom utajení.

Tieto firmy majú špeciálne mechanizmy, ktoré dokážu detegovať a kontrolovať všetky prípady zneužitia. Aj preto si na to testeri dávajú veľký pozor.

Spoločnosť Meta vo vyhlásení pre Vice únik citlivých dát a vlastnej umelej inteligencie LLaMa nepoprela. Naopak potvrdila, že na tejto technológii pracuje a jej cieľom je zdieľať najmodernejšie modely umelej inteligencie s členmi výskumnej komunity, aby jej pomohli tieto modely vyhodnotiť a vylepšiť. Firma však naďalej bude svoju umelú inteligenciu zdieľať len s odbornou komunitou, ktorej na to udelí špeciálne prístupy.

Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort. (Reklama)

Ten kto sa ku nej dostane na internete môže jednak pracovať s už neaktuálnou a hlavne s nedokončenou verziou. Ak si teda chcete vyskúšať to, čo dnes dokážu inteligentní chatovací boti, otestujte radšej ChatGTP, ktorý je voľne dostupný pre každého a hlavne sa dá používať úplne zadarmo!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone dostane vychytávku pre úpravy fotiek pomocou AI. Poznáme ju zo smartfónov Google Pixel
Môže ťa zaujímať
- Reklama -