Spoločnosť Meta v stredu oznámila nové funkcie, ktoré čoskoro pribudnú na Facebooku a Instagrame pre tvorcov používajúcich obe platformy. Spadá tu aktualizácia NFT, predplatné Instagramu a ďalšie novinky. O všetkom nás informoval portál 9to5mac.

Začiatkom tohto roka spoločnosť Meta zaviedla podporu pre NFT v službe Instagram. Vďaka tejto aktualizácii budú môcť tvorcovia vytvárať vlastné digitálne zberateľské predmety a predávať ich priamo fanúšikom.

To v praxi znamená, že používatelia budú môcť podporiť tvorcov kúpou ich jedinečných NFT a zároveň získajú niečo, čoho hodnota môže v budúcnosti narastať.

Meta tiež rozširuje prístup k plateným predplatným na Instagrame pre všetkých tvorcov v Spojených štátoch. V blízkej budúcnosti by sa táto možnosť mala rozšíriť do celého sveta.

Platené členstvo spoločnosti Meta na Facebooku a Instagrame
Zdroj: Meta

Vďaka predplatnému môžu tvorcovia svoj obsah speňažiť poskytovaním exkluzívnych odmien tým fanúšikom, ktorí zaplatia. Ako nový spôsob, ako pomôcť tvorcom speňažiť ich obsah, Meta čoskoro umožní používateľom zverejňovať „darčeky“ v aplikácii Reels.

Platí to aj pre Facebook

Facebook Messenger
Zdroj: Unsplash / Alexander Shatov

Pokiaľ ide o Facebook, spoločnosť rozširuje prístup k hviezdičkám, čo sú virtuálne predmety, ktoré si používatelia môžu kúpiť na podporu tvorcov počas živých prenosov.

Funkcia Hviezdy bude čoskoro k dispozícii aj pre iný obsah, ako sú bežné videá, fotografie a dokonca aj textové príspevky. Meta teda na nič nečaká a aj v čase krízy inovuje. Práve tieto zmeny by mohli nalákať ešte väčšie množstvo tvorcov na jej platformu a hlavne zlepšiť kvalitu celkového obsahu.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  WhatsApp prináša novú funkciu, vďaka ktorej budete ešte viac zabezpečení
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here