Spoločnosť Meta v stredu oznámila nové funkcie, ktoré čoskoro pribudnú na Facebooku a Instagrame pre tvorcov používajúcich obe platformy. Spadá tu aktualizácia NFT, predplatné Instagramu a ďalšie novinky. O všetkom nás informoval portál 9to5mac.

Začiatkom tohto roka spoločnosť Meta zaviedla podporu pre NFT v službe Instagram. Vďaka tejto aktualizácii budú môcť tvorcovia vytvárať vlastné digitálne zberateľské predmety a predávať ich priamo fanúšikom.

- Reklama -

To v praxi znamená, že používatelia budú môcť podporiť tvorcov kúpou ich jedinečných NFT a zároveň získajú niečo, čoho hodnota môže v budúcnosti narastať.

Meta tiež rozširuje prístup k plateným predplatným na Instagrame pre všetkých tvorcov v Spojených štátoch. V blízkej budúcnosti by sa táto možnosť mala rozšíriť do celého sveta.

Platené členstvo spoločnosti Meta na Facebooku a Instagrame
Zdroj: Meta

Vďaka predplatnému môžu tvorcovia svoj obsah speňažiť poskytovaním exkluzívnych odmien tým fanúšikom, ktorí zaplatia. Ako nový spôsob, ako pomôcť tvorcom speňažiť ich obsah, Meta čoskoro umožní používateľom zverejňovať „darčeky“ v aplikácii Reels.

Platí to aj pre Facebook

Facebook Messenger
Zdroj: Unsplash / Alexander Shatov

Pokiaľ ide o Facebook, spoločnosť rozširuje prístup k hviezdičkám, čo sú virtuálne predmety, ktoré si používatelia môžu kúpiť na podporu tvorcov počas živých prenosov.

Funkcia Hviezdy bude čoskoro k dispozícii aj pre iný obsah, ako sú bežné videá, fotografie a dokonca aj textové príspevky. Meta teda na nič nečaká a aj v čase krízy inovuje. Práve tieto zmeny by mohli nalákať ešte väčšie množstvo tvorcov na jej platformu a hlavne zlepšiť kvalitu celkového obsahu.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -