Odveký rival spoločnosti Apple vydal prehliadač, ktorý si po novom môžete nainštalovať na macOS. Microsoft Edge bol v dlhodobom beta testovaní na „jablkovej platforme“. Evidentne je však stabilný a úplne v poriadku. Pokiaľ vám teda vyhovuje viac, môžete ho nainštalovať a používať miesto vstavaného Safari alebo popri ňom.

Microsoft Edge si oddnes môžete stiahnuť na Mac.

Každý preferujeme svoj prehliadač. Niekomu viac vyhovuje Chrome, ďalšiemu Safari a inému zase Edge od Micorosoftu. Doteraz pre platformu macOS dostupný nebol. Ako však už niekoľko mesiacov vieme, firma ho dosť dlho testovala. Dnes prišiel oficiálne na trh a môžete si ho nainštalovať aj do vášho zariadenia.

Jasné, je asi málo pravdepodobné, že niekto bude reálne používať Edge na Macu len preto, lebo naň bol navyknutý z Windowsu. Prečo ale nie. Navyše je tu pomerne široká skupinka vývojárov, ktorí s týmto prehliadačom pracujú aj na druhej platforme. Je teda logické, že ho chcela spoločnosť Microsoft pridať aj sem. Celý softvér a jeho dizajn je navrhnutý tak, aby čo najviac pripomínal prostredie Edge, ktoré poznáme z Windowsu. Podľa samotných tvorcov ale použili niekoľko prvkov aby dokonalo zapadol do macOS. Tento detail určite veľmi chválime.

K dispozícii budú aj rôzne rozšírenia. Tie si môžete stiahnuť z internetového obchodu Microsoft Addons (ale aj z iných obchodov. Podmienkou je Chomium). Tak isto si môžete celú aplikáciu prispôsobovať podľa svojich vlastných preferencii. Ak teda máte akýkoľvek dôvod, na svojom Macbooku alebo iMacu používať webový prehliadač Microsoft Edge, od dnešného dňa ho môžete veselo inštalovať. Nutné je dodať aj to, že je samozrejme úplne zadarmo. To však býva pri internetových prehliadačoch tak trochu samozrejmosť. Napíšte nám do komentára, ktorý prehliadač preferujete vy!

Microsoft Edge si oddnes môžete stiahnuť na Mac.
Microsoft Edge si oddnes môžete stiahnuť na Mac. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Windows a MS Office kúpite o stovky eur lacnejšie. Takáto šanca sa neodmieta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.