Microsoft Edge môžete stiahnuť uť pomerne dlho aj do vášho iOS zariadenia. Aplikácia doteraz fungovala len ako klasický webový prehliadač. Teraz prišla aktualizácia a užitočná funkcia. Microsoft Edge pre iPhone vám prečíta text na webstránke.

Microsoft Edge pre iPhone text z internetu

V Microsofte sú ale hlavičky. Priniesli perfektnú funkciu, ktorá by mohla pomôcť nie len nevidiacim alebo ľuďom, ktorí majú problémy so zrakom ale aj ľuďom, ktorým sa niekedy jednoducho nechce v určitej situácii čítať. Každý nemusí mať na to náladu avšak chce vedieť povedzme technologické novinky zo sveta.

Nová aktualizácia s označením 44.6.1. podporuje hlasné čítanie webových stránok. Áno, pokiaľ máte Windows a prehliadač používate aj tu, určite viete, že práve na Windowse 10 podobná funkcia už chvíľu funguje. V podstate ide o to isté len v prevedení na iOS. Nie je to ale všetko. Dočkali sa aj majitelia počítačov Mac.

Microsoft Edge pre iPhone vám prečíta text na webstránke.
Microsoft Edge pre iPhone vám prečíta text na webstránke.

Stránky vám už niekoľko dní prečíta aj na vašom Macu.

Pokiaľ ste si mysleli, že práve iPhone a operačný systém iOS patria medzi prvé zariadenia vrámci ekosystému spoločnosti Apple, sklameme vás. Prvým produktom, ktorý túto funkciu ponúkal bol práve MacBook. Pre ten bola vydaná táto aktualizácia ešte len prednedávnom. Nová verzia ponúkala okrem hlasného čítania aj iné dôležité veci. Samozrejmosťou bola potom oprava najzávažnejších chýb, stability a rýchlosti celej aplikácie.

Jedinou nevýhodou čítania “nahlas” je to, že zatiaľ funguje iba v angličtine. Vzhľadom na rýchly vývoj technológii ale môžeme očakávať, že sa to vo veľmi blízkej dobe rozšíri.

Snaha Microsoftu rozširovať rôzne užitočné funkcie aj mimo Windowsu je celkom úspešná. Okrem toho, že tieto funkcie skutočne dokážu v praktickom živote pomôcť človeku, sú skvelé vyladené a fungujú bez väčších problémov. Aj vďaka tomu môžeme bez akýchkoľvek problémov používať prehlaidač Microsoft Edge napríklad aj na našom iPhone za predpokladu, že sme naň zvyknutí z nášho stolného PC, ktorý má nainštalovaný operačný systém Windows. Dobrá práca chlapci!

‎Microsoft Edge
‎Microsoft Edge
  • ‎Microsoft Edge Screenshot
  • ‎Microsoft Edge Screenshot
  • ‎Microsoft Edge Screenshot
  • ‎Microsoft Edge Screenshot
  • ‎Microsoft Edge Screenshot
  • ‎Microsoft Edge Screenshot
  • ‎Microsoft Edge Screenshot
  • ‎Microsoft Edge Screenshot
ZDROJimore
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here