Microsoft nezaspal na vavrínoch a do svojich pracovných aplikácií prináša nové možnosti ovládania. Od dnešného dňa podporuje balíček Office pre iPad, akúkoľvek myš a klávesnicu. Majitelia tabletu sú o krok bližšie k „hybridnému počítaču“.

Office pre iPad s podporou myši a klávesnice

Spoločnosť Microsoft avizovala toto vylepšenie ešte začiatkom roka 2020. Čakali sme dlhé mesiace, kým sa stalo realitou. Teraz sa s plnou podporou myši a klávesnice stretnete v aplikáciách Word, Excel a PowerPoint. Všetko je dostupné v rámci bezplatnej aktualizácie v internetovom obchode App Store.

Office pre iPad dovoľuje používať (napríklad) trackpad v rámci klávesnice Magic Keyboard na jednoduchšie prechádzanie textu, obrázkov a ďalších súborov. Kurzor funguje skoro rovnako, ako na Macu či na PC. Oveľa jednoduchšie sa vám bude meniť veľkosť obrázkov alebo grafov. To isté platí aj pre označovanie buniek v programe Excel a podobne.

Aby toho nebolo málo, vývojári zapracovali aj na plynulejšom používateľskom rozhraní (aplikácií Word, Excel a PowerPoint). Pri spustení vás budú očakávať aktualizované úvodné obrazovky a nový panel s ponukou funkcií.

Pre Microsoft je táto platforma veľmi lukratívna. Aj keď má Apple svoje vlastné konkurenčne aplikácie (Pages, Numbers a Keynote), veľa používateľov prechádzajúcich z PC ostáva verných balíčku Office. Za popularitou stojí aj jednoduchšia kompatibilita so zariadeniami, ktoré máme napríklad v práci (nie každý dostal pridelený Mac).

Nová aktualizácia sa začína už v týchto chvíľach vyskytovať u prvých používateľov. Podľa našich informácií je rozširovanie postupné. Ak ju ešte nemáte k dispozícii, počkajte si zopár hodín. Určite sa dostane aj na vás. Používate balíček Microsoft Office? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  Apple si uletelo. Nový Thunderbolt 3 Pro kábel dlhý 2 metre predáva za 149€!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.