Apple sa počas posledného roka pokúsilo urobiť revolúciu v oblasti iPadu. Kedysi šlo výhradne o tablet, no dnes sa čiastočne mení na akýsi počítačový hybrid. Microsoft sa dnes vyjadril, že aplikácie z balíčka Office (Word, Excel a PowerPoint) prispôsobí novému spôsobu ovládania najneskôr na jeseň 2020.

Microsoft Office s podporou TrackPadu až neskôr v tomto roku

Apple urobilo niečo, čo sme pred príchodom iPadOS neočakávali. Reč je samozrejme o podpore TrackPadu, ktorý úplne zmenil spôsob ovládania tabletu. Pokiaľ máte akýkoľvek iPad, ktorý nie je starší ako 4-5 rokov, nemali by ste mať problém napojiť naň dodatočné príslušenstvo cez Bluetooth a ovládať ho prostredníctvom špeciálneho „bodu“, ktorý predstavuje kurzor myši. Samotná podpora je dostupná od príchodu iPadOS 13.4 a pochopiteľne na to reagujú aj vývojári, ktorí chcú prispôsobiť svoj softvér.

- Reklama -

Tí, zo spoločnosti Microsoft sa dnes vyjadrili, že pre aplikácie ako Word, PowerPoint alebo Excel prinesú prepracovanú podporu ovládania až na jeseň tohto roka. Samozrejme, ak používate vašu vlastnú myš, vyššie vymenované appky by vám nemali robiť problémy ani dnes. Je to skôr o prispôsobení samotného ovládania, ktoré môže byť ešte jednoduchšie a pohodlnejšie.

To sa trochu líši od používania TrackPadu na vašom MacBooku. Nemusíte byť takí presní a systém vám pomôže v zvolení jednotlivej ikony. Inými slovami, Trackpad môže fungovať podobným spôsobom ako dotykové ovládanie Apple TV, čo zjednodušuje používateľovi prácu. Aby ste to lepšie pochopili, odporúčame vám pozrieť si video v tomto článku…

Microsoft Office bude na iPade fungovať tak ako na počítači až na jeseň 2020.
Microsoft Office bude na iPade fungovať s TrackPadom až na jeseň 2020.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.