Spoločnosť Microsoft sa v súčasnosti chystá predstaviť úplne novú aplikáciu MobileFusion, ktorá bude vedieť naskenovať akýkoľvek predmet do 3D bez potreby pripojenia na internet. Táto aplikácia sa bude vyznačovať predovšetkým tým, že nebude potrebovať „extra“ nároky na grafický výkon a zvládne ju aj jednoduchší smartfón. Pozri si o tejto novinke viac, okrem iných platforiem totiž zavíta aj na iOS!

MobileFusion

Zatiaľ o tejto novinke nevieme úplne všetko ale Microsoft nám ju predviedol minimálne na videu, kde sa o nej môžeme dozvedieť omnoho viac. Vieme, že oficiálna verzia bude predstavená v októbri ale žiaľ nevieme, či bude v októbri dostupná aj pre samotných používateľov. Je vysoko pravdepodobné, že áno, ale samozrejme, nie je to isté. Microsoft nám tiež predstavil, že MobileFusion má byť kompatibilná s iOS, Androidom a samozrejme Windows Phone. Užijeme si ju teda všetci.

- Reklama -

Samozrejme, bolo by mieste aj trošku vysvetliť, čo to vlastne MobileFusion je a čo znamená 3D skener. Vlastne je to veľmi jednoduché. Telefón pomocou svojej kamery na zadnej strane začne skenovať objekt, ktorý sa nachádza pred ním. Najprv si na základe tieňov a svetla akoby obkreslí kontúry a potom na základe fotografií vytvorí aj farby či tvary, ktoré tento objekt skutočne ponúka. Aj keď na videách nevyzerajú 3D predmety príliš „obdivuhodne“ je to len vec vývoja.

Prečítaj si tiež: How-Old.net – Microsoft

Je vynikajúce, že niečo podobné existuje. Vytvoriť totiž 3D model čohokoľvek je naozaj náročné a čo je ešte horšie, trvá to hodiny či dokonca dni. Mohol by som ti o tom hovoriť, sám pracujem s 3D grafikou a viem čo to obnáša. Týmto by sa veľa veci mohlo vyriešiť veľmi rýchlo a jednoducho. Navyše by mohol byť tento 3D objekt následne vytlačený cez 3D tlačiareň. Celá aplikácia, ktorá sa na začiatku tvári veľmi nevinne by mohla grafikom či dizajnérom po celom svete v budúcnosti zásadne uľahčiť život. Musíme si však počkať na jej predstavenie a pravdepodobne aj vylepšenie!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.