Spoločnosť Microsoft si zjavne uvedomila, že ich súčasný internetový prehliadač Explorer je už niekoľko rokov mŕtvy a jedine na čo slúži je množstvo vtipov na jeho adresu. V každom prípade, Microsoft sa rozhodol, že nastal čas popasovať sa s týmto problémom, a tak predstavil jeho nástupcu – Spartana. Poďme si rozobrať jeho mobilnú verziu.

Spartan a jeho mobilná verzia

Spoločnosť Microsoft počas prezentácie Windows 10 ukázala aj nový internetový prehliadač s názvom Spartan, ktorý by mal celkovo nahradiť v posledných rokoch pomerne neúspešný Explorer. Nový internetový prehliadač je jednoducho vo všetkých smeroch lepší a dokazuje to mnohými funkciami. Jeho mobilná verzia, ktorá dneska unikla na internet je taktiež veľmi vydarená.

- Reklama -

Vďaka portálu WindowsMania.pl sa dnes môžeme pozrieť na mobilnú verziu úplne nového webového prekladača od spoločnosti Microsoft. Táto verzia zastáva absolútnu jednoduchosť, ktorá je navyše kombinovaná s dnes veľmi populárnym flat dizajnom. Spojením týchto dvoch aspektov získame plnohodnotný webový prehliadač, ktorý je maximálne prehľadný, no a hlavne máte na očiach všetky dôležité funkcie!

Spartan - svetapple.sk
Spartan – svetapple.sk

Na obrázkoch môžeme vidieť všetky potrebné ovládacie prvky, ktorými bude Spartan disponovať. Vidíme tu taktiež možnosť použitia na šírku, čo by malo vyhovovať najmä používateľov smartfónov s väčšou uhlopriečkou. Veľmi zaujímavou funkciou by mohol byť aj „Hub“, ktorý bude zrejme ukladať stránky, ktoré si potom budete môcť pozrieť v offline režime, čo je veľmi veľká pomoc pri práci na internete.

Rovnako tu potom nájdeme aj tlačidlo „Share“, pomocou ktorého budete môcť obsah, ktorý je práve otvorený v Spartanovi, okamžite zdielať s vašimi priateľmi aj na sociálnych sieťach. Nový prehliadač toho jednoducho ponúka veľmi veľa a všetky funkcie nám pravdepodobne odhalí až v jeho oficiálnej verzií. My dúfajme, že sa táto verzia dostane aj na iné platformy ako Windows a Microsoft využije potenciál svojho webového prehliadača na 100%!

Spartan - svetapple.sk
Spartan – svetapple.sk

Zdroj: windowsmania.pl

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.