Spoločnosť Microsoft si zjavne uvedomila, že ich súčasný internetový prehliadač Explorer je už niekoľko rokov mŕtvy a jedine na čo slúži je množstvo vtipov na jeho adresu. V každom prípade, Microsoft sa rozhodol, že nastal čas popasovať sa s týmto problémom, a tak predstavil jeho nástupcu – Spartana. Poďme si rozobrať jeho mobilnú verziu.

Spartan a jeho mobilná verzia

Spoločnosť Microsoft počas prezentácie Windows 10 ukázala aj nový internetový prehliadač s názvom Spartan, ktorý by mal celkovo nahradiť v posledných rokoch pomerne neúspešný Explorer. Nový internetový prehliadač je jednoducho vo všetkých smeroch lepší a dokazuje to mnohými funkciami. Jeho mobilná verzia, ktorá dneska unikla na internet je taktiež veľmi vydarená.

Vďaka portálu WindowsMania.pl sa dnes môžeme pozrieť na mobilnú verziu úplne nového webového prekladača od spoločnosti Microsoft. Táto verzia zastáva absolútnu jednoduchosť, ktorá je navyše kombinovaná s dnes veľmi populárnym flat dizajnom. Spojením týchto dvoch aspektov získame plnohodnotný webový prehliadač, ktorý je maximálne prehľadný, no a hlavne máte na očiach všetky dôležité funkcie!

Spartan - svetapple.sk
Spartan – svetapple.sk

Na obrázkoch môžeme vidieť všetky potrebné ovládacie prvky, ktorými bude Spartan disponovať. Vidíme tu taktiež možnosť použitia na šírku, čo by malo vyhovovať najmä používateľov smartfónov s väčšou uhlopriečkou. Veľmi zaujímavou funkciou by mohol byť aj “Hub”, ktorý bude zrejme ukladať stránky, ktoré si potom budete môcť pozrieť v offline režime, čo je veľmi veľká pomoc pri práci na internete.

Rovnako tu potom nájdeme aj tlačidlo “Share”, pomocou ktorého budete môcť obsah, ktorý je práve otvorený v Spartanovi, okamžite zdielať s vašimi priateľmi aj na sociálnych sieťach. Nový prehliadač toho jednoducho ponúka veľmi veľa a všetky funkcie nám pravdepodobne odhalí až v jeho oficiálnej verzií. My dúfajme, že sa táto verzia dostane aj na iné platformy ako Windows a Microsoft využije potenciál svojho webového prehliadača na 100%!

Spartan - svetapple.sk
Spartan – svetapple.sk

Zdroj: windowsmania.pl

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.