V časoch, v ktorých sa spoločnosť Alphabet pokúša presvedčiť americkú vládu, že jeho vyhľadávací nástroj nepotláča inovácie a nie je monopolom prichádza zaujímavé vyjadrenie zo strany konkurenčnej spoločnosti Microsoft, ktorá prevádzkuje vyhľadávací nástroj Bing. Ako informuje 9to5mac, táto firma uviedla, že spoločnosť Apple zarába na Bingu viac, ako ona sama, čo znie prinajmenšom zvláštne.

O toto vyjadrenie sa postaral Mikhail Parakhin, ktorý má v spoločnosti Microsoft na starosti reklamu a webové služby. Vo svojej výpovedi počas protimonopolného konania americkej vlády proti spoločnosti Google vo Washingtone konkrétne povedal, že spoločnosť Apple zarába na službe Bing viac, ako Bing samotný. Microsoft sa údajne stále snaží presvedčiť spoločnosť Apple, aby používala Bing a nie Google.

Firma to však zrejme nemá ľahké, pretože spoločnosť Alphabet údajne platí Apple za to, že na iPhone môžeme používať práve Google. Microsoft vraj viedol posledné debaty na túto tému so spoločnosťou Apple v roku 2021 no nepodarilo sa mu uspieť.

Bing, ako ideálny nástroj na vyjednávanie 

Zástupcovia oboch firiem sa mali podľa výpovede stretnúť, aby prediskutovali podmienky možnej spolupráce. A aj keď z toho napokon nič nebolo, spoločnosť Apple môže pri obnovovaní zmluvy so spoločnosťou Alphabet pohroziť, že rovnaké debaty viedla aj so spoločnosťou Microsoft kvôli vyhľadávaču Bing.

Spoločnosť Microsoft ďalej uviedla, že si v súčasnosti nemôže dovoliť investovať do svojho vyhľadávacieho nástroja veľké finančné prostriedky bez toho, aby mala záruku, že osloví dostatočný počet používateľov.

A ak vás zaujíma, ako je možné, že na Bingu viac zarába Apple, ako Microsoft, odpoveď je jednoduchá. Spoločnosť Apple má údajne využívať Bing na vyhľadávanie obrázkov prostredníctvom Siri, ale Bing nikdy nebol predvoleným prehliadačom pre Safari. Zároveň tiež platí, že používatelia si môžu tento predvolený prehliadač kedykoľvek zmeniť.

Firma tiež môže pri vyjednávaní s Google použiť Bing, ako tajnú zbraň, na základe čoho si stanový výhodnejšie podmienky aj cenu.

Prečítajte si tiež  Apple prekonalo rok 2019 po finančnej stránke, aj napriek koronavírusu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -