iOS zariadenia už dávno nie sú zariadeniami, určené na čítanie SMS a e-mailových správ, púšťanie hudby, prezerania internetu, poprípade telefonovanie. Vďaka ich skvelému grafickému výkonu si na nich môžme zahrať tie najnovšie a najprepracovanejšie hry. My vám teraz predstavíme jednu, ktorá na nás naozaj zapôsobila a odporúčame ju aj vám!

Modern Combat 5

V tejto recenzii sme nechceli popisovať hru detail po detaile, keďže to sú všetko veci, ktoré časom hrania zistíte sami. Rozhodli sme sa preto, že vám v čo najväčšej stručnosti prezradíme, aká je samotná hra a prečo by ste si ju mali kúpiť!

- Reklama -

Herná špička

Začneme hneď tým, čo samotný titul sám o sebe predstavuje. Hry od spoločnosti Gameloft sa pýšia tým, že sú na popredných priečkach sťahovaných hier v iTunes AppStore (rovnako aj v iných obchodoch, ako napríklad Google Play). Vzhľadom na to, že Modern Combat 5 pochádza od Gameloftu, je tu vysoká pravdepodobnosť, že hra bude stáť za to. Ide už o piaty diel série a pre tých, ktorí hrali všetky predošlé, by sme chceli len povedať, že v hre opäť nájdete množstvo noviniek, ktoré vás určite potešia. Modern Combat 5 patrí medzi najlepšie hry, aké si môžte v AppStore zakúpiť!

Grafika

Autori hry samozrejme dbali aj na grafiku a perfektné zvládnutie vizuálnych efektov, čo sa im samozrejme podarilo. Modern Combat 5 prináša to najlepšie a využíva plný potenciál mobilných zariadení, na ktorých je nainštalovaný. Perfektne zvládnuté sú napríklad textúry a to predovšetkým človeka a samozrejme zbraní. Horšie sú na tom napríklad autá, no myslíme si, že si to počas hrania ani nevšimnete. Pekne zvládnuté sú samozrejme aj vizuálne efekty či interaktívne „vsuvky“.

Modern Combat 5: Blackout - svetapple.sk
Modern Combat 5: Blackout – svetapple.sk

Ovládanie

Hra sa ovláda už tradične pomocou „joysticku“ na displeji a samostatného strieľania, rovnako, ako v predošlých sériach, no a samozrejme aj iných podobných hrách. My hru hráme na iPhone 6 Plus a musíme povedať, že je to to najlepšie, čo môžte mať. Pokiaľ máte iPhone 6, tiež je to skvelé a ide o taký optimálny kompromis pre pohodlné hranie. Pokiaľ však máte menšie iPhony, možno s hrou budete mať problém. Pokiaľ ste však na 3,5″ alebo 4″ prešli podobné tituly, nebudete mať žiaden problém.

Singleplayer

Čo sa týka singleplayeru v hre, tak ten je naozaj rozsiahly a musíme podotknúť, že aj príbeh je celkom dobrý. Voči celkovému singleplayeru ako takému však máme zo dve výčitky. Jedna z nich je fakt, že si do hry budete musieť dodatočne inštalovať nové misie (samozrejme zadarmo), čo určite nepoteší netrpezlivých hráčov. Druhou o dosť podstatnejšou vecou, ktorá by mnohým mohla vadiť je fakt, že si hru bez pripojenia na internet jednoducho nezahráte. Na jednej strane tomu rozumieme, keďže Gameloft nechce, aby bola jeho aplikácia kradnutá pirátmi, no myslíme si, že nutnosť pripojenia na internet je predovšetkým pre hráčov, ktorý nemajú „internet v mobile“ doslova odstrašujúca!

Modern Combat 5: Blackout - svetapple.sk
Modern Combat 5: Blackout – svetapple.sk

Multiplayer

V hre okrem singleplayeru nájdeme aj multiplayer, kde si budete môcť zahrať aj s ostatnými hráčmi po celom svete. Ten hodnotíme ako veľmi podarený a zároveň stabilný, čo sa podpisuje aj pod vynikajúcu zábavu!

Konečný verdikt

Pokiaľ si zakúpite a následne nainštalujete Modern Combat 5, určite neoľutujete, keďže je to mimoriadne dobrá kúpa. K hre máme však zopár námietok ako je napríklad nutnosť pripojenia na internet, no určite to nie sú veci, ktoré by nás odradili od kúpy. Práve preto sa rozhodla redakcia www.svetapple.sk udeliť tejto hre 8/10 bodov!

Pokiaľ sme vás o Modern Combate 5: Blackout presvedčili, nezabudnite si ho stiahnuť tu! (Army Sniper Valley War Free – Mei Hing Wong)

Modern Combat 5: Blackout - svetapple.sk
Modern Combat 5: Blackout – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.